probleme digestive?

14-01-2012
Tarsoly Elena-Melania
Nu este medic/terapeut
Tarsoly Elena-Melania
Buna ziua.In urma cu un an am inceput sa am dureri in partea dreapta sub coaste.Am facut un examen ecografic dar totul parea in regula, am inteles ca am bila lenesa, totusi medicul mi-a recomandat sa consult un internist.Am fost si acolo dar nu am rezolvat mare lucru.Am inteles ca sufar de o usoara forma de depresie si mi-au fost prescrise antidepresive pe care nu le-am luat.La recomandarea medicului mi-am schimbat complet stilul de viata, doar ca durerea nu a disparut, si de putina vreme am inceput sa simt niste intepaturi in zona anala.Nu am scaune cu sange, nu am diaree, nu am slabit dimpotriva m-am ingrasat putin, doar ca nu stiu ce ar trebui sa fac, ma ingrijoreaza aceste intepaturi.nu sunt fumatoare, nu consum alcool si incerc sa duc o viata sanatoasa.Poate cineva sa-mi dea un sfat, sau daca s-a confruntat cineva cu asemenea simptome, va multumesc.
3 comentarii
0
14-01-2012, ora 16:19
ani_2001
Identitate neconfirmată
ani_2001
Buna,
si eu ma confrunt cu asemenea dureri si tin sa-ti spun ca am fost la n...medici am ajuns sa-mi fac si colonoscopie, o inevstigatie a colonului dar nu mi-a iesit nimic.Asta a fost in urma cu 2 ani.Dar si eu spun ca sunt niste dureri somatoforme pe baza nervoasa.Eu am facut o depresie in urma cu 8 nai si de-atunci iau zilnic 4-5 feluri de antidepresive, anxiolitice si sedative.Mi-e f. greu sa ma impac cu gandul ca de la 32 ani am devenit dependenta de medicamente, dar n-am ce face.Eu ti-as recomanda sa consulti un gastroenterolog si daca nu iti gaseste nimic sa te adresezi unui psihiatru.Nu-ti face probleme, ca se va rezolva cu tratament.
Iti doresc numai bine si sa fi atre!
0
15-01-2012, ora 20:05
Tarsoly Elena-Melania
Nu este medic/terapeut
Tarsoly Elena-Melania
Buna.Multumesc pt raspuns, am sa consult un gastroenterolog asa cum mi-ai recomandat, in ceea ce priveste tratamentele pt depresie poate ar fi bine sa incerc, doar ca eu nu am rude in orasul in care locuiesc am foarte multe responsabilitati, si nu stiu cum as face fata situatiei.Am avut un loc de munca foarte stresant, daca ar trebuii sa definesc pe o scara de la unu la zece acesta ar fi zece, dar asta este, nu lucrez in prezent asta a fost recomandarea medicului dar sper sa-mi revin.Multa sanatate.
0
12-02-2012, ora 17:18
ani_2001
Identitate neconfirmată
ani_2001
Buna,
cum te mai simti, ai fost la gastroenterolog, ce ti-a spus si ce tratament ai luat?te rog sa nu te neglijezi, sanatatea e foarte importanta si orice boala luata din timp e rezolvabila.
Multa sanatate iti doresc si astept un raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sfaturi pentru o bună digestie
  •