Probleme digestive bebeluș

04-03-2018
Cristaleia
Nu este medic/terapeut
Cristaleia
Buna ziua, de la 3 luni fetiței mele i s-au depistat probleme renale am inceput tratamente ( furagin, cedax, biseptol) de aici s-au început dereglări de scaun practic puna în prezent am luat continuu preparate pentru flora intestinala (1 an avem) acum 2 luni un urma fetița a făcut febră înaltă o viroza după medici, care la a 4 Zi a dat diaree am fost internați tratamentul a constat din enterofuril, reghidron, subtil și deja pentru febră, park tot bine acasă am continuat 20 zile cu bionorm, dar în permanență se pare că avea dureri se îndoia tare greu adormea era neliniștită pina într-o noapte cînd a început să aibă scaun cu sânge, iarăși am fost internati sa depistat leucocite in scaun, tratamentul a fost din Augmentin cu biseptol și acid aminocapronic, după asta deja regim alimentar, scaunul cu miros acru și mâncarea neprelucrata, acasă am luat 10 zile acidolac și 10 bionorm, scaunul un pic mai bine, am făcut și analiza care arata dismicrobism, acum de o săptămâna au început gaze multe și iar rău doarme, este și în erupție de molari este temperatura 37.1-37.4 mai bine de o săptămâna, nu știu ce să cred este de la dinți sau problema digestiva, cum sa procedez și referitor la alimente ce e și ce nu recomandat? Vă mulțumesc anticipat pentru ajutor!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.