probleme extractie molar minte

17-05-2008
andre01
Nu este medic/terapeut
andre01
de 4 zile mi s-a scos maseaua de minte, doar in seara asta am vazut ca nu m-a cusut bine, a ramas o gaura.ce se poate intampla?durerea e continuua dar suportabila.daca poate sa-mi raspunda cineva..maine e duminica si nu pot sa merg la medic.va rog dati-mi un raspuns ca mi-e tare frica sa nu se intample ceva si nu mai am rabdare pina luni.
5 comentarii
0
18-05-2008, ora 00:00
andre01
Nu este medic/terapeut
andre01
pana la urma cred ca s-a rupt ata, pt ca banuiesc ca vedea doctorul atunci ca nu e bine.
0
18-05-2008, ora 00:00
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
stati linistit...nu este nicio problema...
0
19-05-2008, ora 00:00
andre01
Nu este medic/terapeut
andre01
multumesc...m-am speriat dar am fost astazi si era in regula.
0
10-10-2016, ora 06:31
Andreea......
Nu este medic/terapeut
Andreea......
si eu am o mica problema, acum 3 zile am fost la dentis pentru o extractie de masea de minte (pozitionata in stanga jos ) si mai am inca una pe partea dreapta jos de scos doar ca asa de tare ma durut la prima, incat imi este frica sa mai merg, iar problema de fapt este ca am si o punga de puroi la cea care urmeaza sa fie scoasa, am luat AmoxiPlus la recomandarea doctorului timp de 7 zile si niciun semn ca ar da inapoi infectia. chiar ma chinuit foarte tare si tin sa precizez ca radacina a fost dreapta, am avut senzatia ca raman fara maxilar si fara creier. mai nou dupa prima extractie mi se blocheaza maxilarul si cand incerc sa il deschid se aude ca si cum trozneste. Nici nu stiu ce sa fac sincer. Oare sa schimb dentistul?
0
14-10-2016, ora 15:34
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Extractiile de molari de minte pot fi mai dificile, din acest motiv puteti sa ziceti ca 'v-a chinuit'. Sa inteleg ca maseaua ce urmeaza sa fi scoasa s-a umflat ?! Poate fi nevoie si de drenajul maselei/abcesului pe langa antibiotic. Mergeti din nou la un control sau intrebati medicul dumneavoastra daca colaboreaza cu un medic chirurg dento-alveolar/BMF.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Osteita alveolară (alveolita postextracțională)
  • Când tratăm molarul de minte
  • Ce rol are măseaua de minte?
  • De ce doare locul extracției?
  • Un nou studiu arată că extracția celui de-al treilea molar are efecte pozitive pe termen lung asupra gustului
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  •