Probleme fara diagnostic clar..

21-01-2009
costin005
Nu este medic/terapeut
costin005
Din pacate problemele mai vechi au aparut..De la inceputul lunii decembrie 2008 au aparut iar cateva puncte rosii pe capul penisului si apoi au disparut in cateva zile (aparusera prima oara in luna mai 2008)dar am usturimi si senzatii de arsura pe capul penisului, pielea acestuia, pielea scrotala si partea int. a coapselor, fara sa apara nimic pe piele...Medicul m-a diagnosticat :"balanita candidozica.." si mi-a prescris 7 zile alerid si flonidan, travocort crema 7 zile pe zonele respective si medacter crema 14 zile pe capul penisului, deasemenea nistatin 3 pe zi 10 zile.Nu m-ai facut insa nici o analiza si dupa 10 zile de tratament nu am observat nici o ameliorare...Acum de cca 4 zile fac tratament cu aerius 1 pe zi pt. o luna, nistatin 7 zile 3 pe zi, aciclovir 2 pe zi pt. o luna, diag.de la dermatolog posibil un herpes si o reactie alergica dar nu stie la ce..Cert e ca dupa 5 zile nici o amelioare.Ce ar putea sa fie??Ce medic si de ce specialitate sa consult??Ce analize sa fac??O fi grav???Astept raspuns..Cu multumiri anticipate...
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.