probleme grave la amigdale

10-12-2009
florentino
Nu este medic/terapeut
florentino
Am 36 de ani si pina acum o saptamina nu am avut problema cu sanatatea.Dar intr-o saptamina am fost de 3 ori la urgente.Lucrez in PORTUGALIA si problema spitalelor e durerosa aici.La inceput am crezut ca este de la mincare ca mi se opreste in git. MI-AU bagat sonde pe gura pe nas si nu mi-au gasit nimic.Problema mea este ca si cind beau apa simnt ca ma inec si aerul care il respir afara ma ineaca si saliva.Astazi mi-au gasit o inflamatie a amigdalitelor.MI-AU facut o penicilina mi-au dat niste aspirina praf si antibiotic MACROPEN.MIE mi se pare destul de putin penrtu afectiunea mea.Probleme este ca imi distruge si sistemul nervos din cauza respiratiei.AS dori o parere medicala destl de buna care sa ma puna pe picioare.VA MULTUMESC
1 comentarii
0
11-12-2009, ora 18:04
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Urmeaza tratamentul caci este foarte bun, eventual poti cumpara de la farmacie si un spray oral numit Locabiosol cu care sa pulverizezi de cateva ori pe zi pe amigdale.Bea cu inghitituri mici si nu apa prea rece.Cand vei veni in tara sa faci un control ORL si la pneumoftiziolog.Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.