probleme in gat

27-11-2010
pufulina
Nu este medic/terapeut
pufulina
buna ziua. am 31 de ani, mi-am scos amigdalele in urma cu un an si jumatate pt ca faceam frecvent puroi in gat destul de rebel la tratament (la unele antibiotice si antiinflamatoare deja am reactie alergica), iar articulatiile mele deja se resimteau. erau amigdale cazeoase si desi nu erau foarte inflamate, medicul a hotarat sa le scoata clasic. de mai bine de o saptamana ma simt iritata pe gat, am limba incarcata, zone albicioase pe fundul gatului si am un miros groaznic in gura pe care il simt ca vine dinspre nas, pe partea stanga. mirosul este de puroi, il recunosc de cand faceam bobite de cazeum tot pe amigdala stanga. acum am senzatia ca am ceva de genul ala mai sus spre nas, dar eu nu pot sa vad nimic, poate e prea sus. la medic am incercat sa ajung, dar nu ma poate programa mai devreme de 7 zile. mentionez ca iau redigest continuu de cateva luni pentru o gastrita si imunomix (propolis cu echinacea) de 2 saptamani pt imunitate. poate stomacul e de vina, dar cand ragai nu miroase urat. exudatul mi-a iesit negativ. este posibil sa fac depozite de cazeum in conditiile in care amigdalele nu mai exista? sa le fac spre nas sau pe amigdala sublinguala? va rog sa ma ajutati cumva, pt ca sunt in pragul depresiei. mirosul urat (parca e de wc) imi da senzatie de voma, nu-l acopera nici macar guma de mestecat si imi afecteaza viata sociala, la serviciu si in familie (desi nimeni nu imi zice ca miros urat pt ca si evit sa respir cum trebuie in preajma cuiva). sa nu mai zic ca ma gandesc la tot felul de boli grave cum am vazut pe forum... ce sa fac pana ajung la medic?
1 comentarii
0
29-11-2010, ora 11:34
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuie de facut o radiografie SAF. sa excludem o sinuzita odontogena.
cred ca mirosul din nas coboara.
pana atunci.. inhalatii + gargara + spalatyri nazale cu acelas ceai cu care faci si inhalatiile
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.