Probleme in pat

12-02-2018
Alfred
Nu este medic/terapeut
Alfred
Salutare!
Sa incep cu inceputul, acum un an am cunoscut o fata, ne-am indragostit. De atunci facem dragoste (partide intre 10-30 minute) dar ea nu ajunge niciodata la orgasm. Prin masturbare, cand are chef, ajunge si in 20 secunde. Eu am 14 cm de penis erectil si ma acuza ca nu ajung acolo unde trebuie. Pe cealalta parte, cand intretinea relatii sexuale cu fostul ei ajungea la orgasm in cateva minute scurte. Tin sa precizez ca fostul ei era mult mai dotat, de aproape 18 cm. Cateodata se dilata prea tare si spune nu ma mai simte acolo, doar in doggie mai poate simti ceva.
Din discutiile cu prietenii mei, toti mi-au spus ca marimea nu conteaza si ca, si cu marimea mea ar trebui sa o fac sa se simta bine.
II cunosc bine zonele erogene, stiu cum o sa o excit, fac un preludiu lung si bun dar se pare ca degeaba. Sunt foarte, foarte frustrat ca nu reusesc sa o satisfac asa ca orice sfat venit din partea dumneavoastra, il iau cu cea mai mare placere.
Daca aveti intrebari, va rog sa le adresati, raspund cu cea mai mare placere.
3 comentarii
0
12-02-2018, ora 09:47
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună dimineața!
Problema poate fi și la ea. Primul pas ar fi discuția cu un medic, pentru a afla dacă între timp nu a apărut o problemă medicală(ex. deficit de vitamine sau un dezechilibru hormonal).

Dacă nu este depistată nici o problemă medicală, cauzele pot fi psihologice, și e bine să solicite sfatul unui psiholog sau terapeut cu competențe pe sexologie.
La psihosexolog e bine să mergeți împreună, pentru că e nevoie de o educație sexuală și consiliere a ambilor parteneri.
0
20-02-2018, ora 10:37
Argent
Nu este medic/terapeut
Argent
este clar ca nu va potriviti. cauta alta ca altfel iti strici viata.
0
07-03-2018, ora 14:01
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Apelati la terapia de cuplu. Obstacolul tau Alfred tine mai mult de relatia dintre voi si nu de dimensiunea penisului

Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu - Psihosexolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.