probleme in zona bazinala

08-03-2013
executte
Nu este medic/terapeut
executte
Buna! Ma numesc Mihai, si am 20 de ani. De ceva timp, aproximativ 4 luni am constatat o crestere de tipul unui cos (scuzati exprimarea) in zona rectului, mai precis 2-3 cm mai sus, mie mi se pare a fi deasupra osului de la finirea coloanei vertebrale (coccige). Aceasta 'ridicatura', 'umflatura' este dura la atingere, flexibila, nu foarte vizibila, iar prin presare creeaza o mica durere care curios persista si o simt mai ales cand stau intins in pat sau cand fac abdomene pe o suprafata plata dura. Lucrez in constructii, santier, iar efortul este destul de mare, insa cand stau aplecat cu capul in jos pentru o anumita activitate, cand ma ridic ma ia o ameteala de 2-3 secunde care se repeta de mai multe ori pe zi, ori de cate ori aplec capul in jos si apoi ma ridic brusc. Sunt speriat si as vrea sa stiu ce problema ar putea fi si daca este grav. Precizez ca sunt fumator(13-14 tigari/zi), iar alte simptome mai importante nu am avut, pofta de mancare am, iar senzatia de oboseala la munca apare spre seara, cand cred ca e si normal.
Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
09-03-2013, ora 09:07
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
pare a fi un chist pilonidal
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.