Probleme infectie sau sarcina ?

21-09-2013
AndreeaMAndreea
Nu este medic/terapeut
AndreeaMAndreea
Buna ziua ! Sunt noua pe acest site, dar sper sa mi se poata raspunde si mie la intrebare. Sa incep mica povestioare, care ma sperie teribil de ceva timp. Pe 17 iunie, am avut contact sexual neprotejat, insa fara a 'termina', totusi, am inteles ca exista un lichid 'preejeculator*, care imi da batai de cap, cum c-ar contine spermatozoizi. Menstruatia am avut-o de patru ori pana acu, dar am auzit si de cea peste sarcina, de doua luni, aceasta mi/a venit redusa cantitativ, dar interval de zile identice ca inainte, 3-4 zile, 26-28. Ce ma sperie este faptul ca am avut o secretie apoasa abundenta, intre menstruatii, de culoare alb/galbuie. Am vorbit cu un asistent ginecologic, mi/a spus ca este o infectie, si cu un farmaceut, care m'a sfatuit sa iau Cervugid ovule, iar de cand am inceput acest tratament cu ovule am dureri in zona ovarelor, si o umflatura in partea stanga, mai jos de buric. Mi-am facut si un test de sarcina, insa la a doua urina ( de retinut este faptul ca l-am facut la a doua urina, insa fara a bea sau manca de la prima la a doua urina, si a iesit negativ ). Va rog, sunt foarte stresata de faptul c-ar putea fi o sarcina.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •