Probleme la san!

19-06-2009
andra33
Nu este medic/terapeut
andra33
Buna ziua

In urma cu vreo 2 saptamani, tatal care are AVC cu sindrom halucinant, a apucat-o pe mama de san(aproape de mamelon), iar dupa cateva zile i s-a inflamat, este tare locul si sanul s-a marit si il simte greu.
Am fost la Sp. Universitar de Urgenta si de la camera de garda a consultat-o un chirurg si i-a spus ca nu are nimic dar sa se maseze cu un unguent seara ca se va retrage. In sf. am plecat si dupa aproape 2 saptamani am zis sa merg sa facem o mamografie, pe care am facut ieri la Renasterea si i s-a dat rezultatul dar totodata i s-a spus sa mearga la Fundeni sa faca o punctie.
Am programat-o pentru o ecografie la Medlife, luni pe 22.06.2009,
Vreau sa ajung la Prof Blidaru la Medsana la urgenta, marti sa vad ce are. Voi avea norocul sa ma primeasca cu mama ?? SUNT DISPERATAAAAAAA..
3 comentarii
0
02-08-2009, ora 12:14
emmaa
Nu este medic/terapeut
emmaa
nu stiu dc ai reusit sa intri la blidaru la medsana dar il poti gasi si la institutul oncologic martea si vinerea. iti trebuie trimitere de la med fam, adeverinta de salariat sau talon de pensii, buletinul.te duci la fisier si iti faci fisa mentionand ca vrei la blidaru.sanatate
0
02-08-2009, ora 13:53
andra33
Nu este medic/terapeut
andra33
Buna!!

AM reusit sa ajung si la Medsana(la Blidaru), dar si la Fundeni.
Am trecut de toate etapele.mama are neoplasm mamar stadiul III B, dar fara metastaze.
A inceput tratamentul chimioterapie la dr. Ianculescu(este o draguta), ne-a spus toate etapele.

Prima serie a trecut-o cat de cat bine, acum urmeaza a II-a pe la sf lunii august!

Suntem distrusi!!
0
02-08-2009, ora 21:11
emmaa
Nu este medic/terapeut
emmaa
buna
imi pare rau sa aud asta dar poate o sa fie totul bine!fii optimista
si eu am descoperit un nodul la san si blidaru mi-a zis ca trebuie sa ma operez dar imi este foarte frica si as mai dori si o alta parere.imi poti recomanda pe cineva?multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Mastectomia preventivă
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  •