probleme la un copil de 15 ani

10-02-2012
mihaela96
Nu este medic/terapeut
mihaela96
Baiatul meu are varsta de 15 ani si este sportiv, practica baschetul.Decateva luni cam 3 luni are zile cand spune ca ameteste si nu isi mai simte picioarele. analizele ne ies bine. aveti idee oare ce ar putea fi?
si daca se poate sa-mi dati si mie un set de pastile ce contin calciu si mg pentru un sportiv
4 comentarii
0
11-02-2012, ora 15:39
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Absolut toate analizele sunt normale ? Analizele sunt facute in aceste 3 luni de cand are probleme ?
0
14-02-2012, ora 17:23
mihaela96
Nu este medic/terapeut
mihaela96
nu. decand are aceste probleme nu am repetat analizele am fost la medicul de familie am vb cu el despre aceste simptome si mi-a zis ca sunt din cauza cresterii.stiu ca la liceul sportiv unde este el se fac analize din 6 in 6 luni si nu mi sa adus la cunostinta ca ar avea probleme de sanatate mentionez copilul poarta ochelari si este operat de deviatie de sept la nas. analizele pe care el le face la liceul sportiv sunt viteza sangelui calcemia si hemoglobina
0
26-02-2012, ora 19:49
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca baiatul continua sa aiba probleme ia trimitere de la MF si fa-i analize mai complete si du-l la o vizita la pediatru ; intreaba-l daca nu s-a intamplat la antrenament sau meci sa-i vina cu putere mingea in cap sau poate ca s-a lovit cazand.
0
27-02-2012, ora 17:12
mihaela96
Nu este medic/terapeut
mihaela96
multumesc asa voi face si va dau raspuns cand primesc rezultatele la analize
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul