probleme limba

31-05-2012
ramy27
Nu este medic/terapeut
ramy27
buna ziua ad dori sa stiu cu ceva timp in urma am cascat dimineata cand m-am trezit si am simtit o pocnitura jos sub limba la atele care o tine pe ea in partea dreapta din cand in cand imi mai amorteste si s-a albit un pic locul acela, m-am uitat putin la ea si se vede ca si cum s-ar fi desprins de acolo cand am cascat mentionez ca nu a fost maxilarul ci sub limba am simtit cum pocneste nu a curs sange simteam doar un gust metalic in gura m-am speriat putin simt un pic amortit si zvacnea parca ar fi fost o taietura mi-e teama sa nu se fi rupt o ata de la limba locul acela necesita chirurgie de asta vreau sa stiu, sau si-a dat drumul vreun vas de sange problema ca am vazut in oglinda ca si cum s-a intins atele de sub limba din partea dreapta o fi pocnit vreuna cand am cascat sau e doar o intindere imi simt limba incarcata cateodata atunci nu puteam sa vb bine cand s-a intamplat dar acum pot manca si vb m-am si speriat putin ca imediat mi-a amortit putin si simteam nevoie sa beau apa ca parca se usca locul acela dupa asta mi-a aparut si o stomatita de care numai scap se poate ca m-am speriat pe fond nervos sa o fi facut sau ca s-a infectat locul acela va rog sa ma lamuriti daca e nevoie de chirurgie sau nu ca sa ma linistesc ca m-am speriat foarte tare, cand ating locul acela ma doare putin.
1 comentarii
0
03-06-2012, ora 12:37
ramy27
Nu este medic/terapeut
ramy27
m-am uitat mai bine si cred ca s-a produs o retractie a gingiei de la cascat s-a desprins putin locul acela si ma mai doare din cand in cand, o simt putin amortita in zona aceea e nevoie de chirurgie sau trebuie sa dau cu un unguient sa treaca ca ma tine pana in jos la femurul limbii am crezut ca a pocnit de acolo cand am cascat dar m-am uitat mai bine si e de la gingie problema e putin despicata gingia va rog frumos sa imi raspundeti ce trebuie sa fac ????????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.