Probleme penis ?

25-03-2015
Alexandrux
Nu este medic/terapeut
Alexandrux
Buna, ma numesc Alex, am 20 ani, 1.70 si 70kg. De la 12 la 15 ani am fost un pic plinut ( 1.60 si 80kg ), de la 15 ani am slabit si ma mentin la greutatea mentionata. Trecand la subiect, vreau sa spun ca am penisul de 15cm ( penisul fiind curbat usor in stanga dar si usor in sus ), nu am probleme de erectie, nu am probleme cu ejacularea ( uneori 5min, uneori peste 20min dar nu ma deranjeaza ). Ce vreau eu sa intreb este daca nu cumva curbarea in sus este vreo problema la care ar trebui sa consult un medic si o alta intrebare este daca nu cumva as putea sa lungesc penisul 1-2cm maxim 3, un tratament hormonal ar ajuta ? Multumesc !
2 comentarii
0
27-03-2015, ora 00:49
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
V-ati casatorit, sotia e nemultumita si vreti sa faceti operatii ?

Inainte sa va ganditi la asa ceva ati cautat pe net efectele secundare de la astfel de operatii ?

Daca sotia ar fi multumita de ce va trece prin minte sa faceti operatii ?

Cu trimitere de la medicul de familie, mergeti la un Urolog sa va vada.
0
27-03-2015, ora 13:22
Alexandrux
Nu este medic/terapeut
Alexandrux
Buna, in primul rand vreau sa va multumesc pentru raspuns, nu sunt casatorit si partenera spune ca e multumita. Efectele secundare sa fiu sincer nu le-am citit. Problema cu 2-3 cm e strict pentru mine ( mai mult e psihic ). Vizita la urolog pentru marime sau pentru ca este curbat in sus ? Multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •