Probleme respiratorii din gat

11-03-2014
ionutmvp
Nu este medic/terapeut
ionutmvp
Buna ziua, la sfarsitul lunii noiembrie am avut o raceala care a durat vreo 4-5 zile si care a trecut cu bine insa la o saptamana, aproape 2 saptamani am inceput sa aud ceva din gat atunci cand trageam aer in piept, ceva ca si cum imi 'infunda gatul' si nu puteam insipira cum trebuie iar daca trageam aer si tineam respiratia asa auzeam ceva ciudat din gat, am lasato asa crezand ca este ceva de la raceala care tocmai ma lasase. Pe la jumatatea lunii decembrie incepuse sa se agraveze si cand simteam ceva in gat tuseam fortat si ieseau niste bobite verzui foarte mici si lipicioase care m-au speriat foarte tare. Pana acum o saptamana asa a continuat sa se manifeste iar acum cand trag aer in piept se aude foarte usor iar de tusit cand tusesc fortat nu mai iese nimic din gat, eu muncesc foarte mult(in mediu friguros) si chiar nu am avut timp deloc dar nici nu m-a interesat sa merg la medic insa mai mult ma sperie acum cand pare ca nu mai e asa grav si poate sa-mi treaca dar mi-e teama ca 'boala' asta sa nu intre in alta faza mai avansata. Va rog sa-mi dati un sfat sa-mi ziceti daca ar trebui sa merg la medic sau se poate rezolva cu un tratament, locul actual de munca nu imi permite prea mult timp liber pentru a vizita medicul, sefii fiind foarte stricti cu pretentii foarte mari(batjocura) si m-ar interesa macar sa stiu ce a fost/ce e pentru a cauta un tratament.
1 comentarii
0
15-03-2014, ora 23:59
ionutmvp
Nu este medic/terapeut
ionutmvp
Ma poate ajuta cineva?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lipsa de aer - motive pentru care ai putea respira cu dificultate
  • Urgențele respiratorii (pulmonare) - cum să le recunoști și ce să faci
  • Ce faci când copilul nu respiră bine (nu poate să respire)?
  • Noi date despre mucus ar putea ajuta pacienții să respire mai ușor
  • Respirație dificilă? - cum îți dai seama că ai ceva la plămâni
  • Ce să faci când simți că nu ai suficient aer (probleme de respirație)
  • Dificultăţi la respirat? Cum îţi dai seama dacă respiri bine sau nu
  •