probleme reumatismale?

26-12-2011
vasicori2002
Nu este medic/terapeut
vasicori2002
umflarea fetei, mainilor, picioarelor, dureri foarte mari de oase, articulatii, nu pot strange pumnul, nu pot ridica greutati mici, dureri foarte mari de picioare, ca o obstructie, deformarea mainilor (palme) si a labei piciorului.
4 comentarii
0
26-12-2011, ora 18:36
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Nu mai manca sare deloc si nici varza murata! Sarea retine apa in corp si te umflii.
Mergi la doctor sa faci un control la rinichi si la inima.
Deasemenea, este posibil sa ai o infectie undeva in corp. Ai ASLO mare?
Nu spui de ce sex esti, varsta, greutatea. Este important.
0
03-01-2012, ora 20:06
vasicori2002
Nu este medic/terapeut
vasicori2002
sunt de sex feminin, am 40 de ani, greutate:68 kg
0
03-01-2012, ora 20:18
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Desi pot fi diverse cauze, eu am sa ma refer doar la infectia vaginala, de aceea am si intrebat de ce sex esti.
Poate fi o infectie vaginala cu bacterii - e-coli, enterococ, streptococ.
Bacteriile emit toxine in organism care irita articulatiile ( degete, genunchi, sold + zona lombara), pot determina chiar probleme la inima.
O infectie mai veche cu e-coli, de exemplu, poate da si o lipsa de fier, deoarece bacteria consuma fierul din organism si apare anemia prin deficit de fier.
De la aceasta lipsa de fier poti avea si ameteli.
Ar fi bine sa faci o analiza de secretie vaginala cu antibiograma.
Antibiograma este necesara ca sa stii la ce antibiotice este sensibila bacteria gasita, pentru a te trata corect.
Pentru analiza, nu te speli in vagin, nu ai contact sexual cu 72 de ore inainte de recoltare si sa treaca 10 zile de la ultimul antibiotic luat, in caz ca ai luat, ca sa nu iasa rezultatul fals negativ..
Verifica deasemenea si dantura, bacteriile din carii pot produce deasemenea astfel de probleme.
Cauta cu atentie intre masele, sub lucrari mai vechi - daca s-a schimbat culoarea inspre gri, la masele fara nerv sau daca gingia este iritata.
0
03-01-2012, ora 20:22
tema
Nu este medic/terapeut
tema
In primul rand trebuie sa mergi la cardiolog sa te consulte la inima si sa vada cum stai si cu circulatia.
Apoi sa faci analize la rinichi - eco, creatinina. Mergi la un dr de interne.
Ai nasul infundat, te doare gatul sau simti mucozitati in gat?
Si aici pot fi bacterii care sa provoace astfel de dureri articulare, dar nu chiar de nivelul celor din infectia vaginala sau carii.
Eventual, pot fi mai multe probleme combinate.
Le iei si tu prin excludere.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: