Probleme rinichi sau lombosciatica?

18-01-2013
MihaelaJ
Nu este medic/terapeut
MihaelaJ
Buna ziua!

Am o mare nelamurire si daca puteti sa ma ajutati cu o parere v-as fi recunoscatoare!
Am o durere foarte mare in partea stanga intre rinichi si ovar, durerea radiaza in acea zona, durerile apar dimineata in somn si seara, tin cate 3 ore. Am fost la medicul urolog, mi s-a gasit nisip de 2-3mm. Am lut o luna Cystone, insa durerile au ramas la fel. Dupa o luna am mers iarasi la urolog si mi s-a pus diagnosticul de lombosciatica, mi s-a spus ca acele dureri nu sunt de la rinichi pt ca acesta nu este inflamat. Mentionez ca nu am nicio durere de spate, de mijloc, durerea nu se duce inspre picior, durerea este numai si numai in interior, intre rinichi si ovar. Acum iau Mydocalm de doua ori pe zi. Am 22 de ani.
Va rog, daca-mi puteti da un sfat deoarece aceste dureri tin de mult timp si imi afecteaza viata si randamentul de zi cu zi.
Va multumesc!
2 comentarii
0
18-01-2013, ora 07:35
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
mergi la un consult SI dr ginecolog
cele bune,
0
31-01-2013, ora 20:05
MihaelaJ
Nu este medic/terapeut
MihaelaJ
Multumesc, voi ajunge si acolo. As dori sa aflu parerea unui medic, daca se poate.
Momentan iau Mydocalm si nu mai am duerri, insa se intampla sa uit sa-l iau cateva ore si incep iar durerile. Cat tine acest tratament?
Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sciatica - ce este, cum se manifestă, diagnostic, tratament
  • Cum ne putem distruge rinichii
  • Obiceiuri nocive pentru rinichi și cum îți poți proteja rinichii
  • Cum scapi de durerea sciatică (lombosciatică)
  • Un tratament combinat poate fi mai eficient decât injecția cu steroizi pentru pacienții cu dureri cauzate de sciatică
  • Verificarea rinichilor - analize, teste și investigații (explicare rezultate rinichi)
  •