probleme sanul stang

02-11-2005
andreea003
Nu este medic/terapeut
andreea003
de cateva luni am dureri la sanul stang care in momentul de fata au ajuns sa se extinda in apropierea subratului.cand au inceput durerile am mers la un medic ginecolog care m-a trimis sa fac o ecografie dupa care mi-a spus ca am mastoza fibrochistica.mi-a dat ca tratament Dufaston, cu toate ca luam si anticonceptionale Marvelon.peste o luna am venit dupa cum mi-a spus dansul la control si i-am spus ca durerile s-au marit si ca tratamentul nu are un efect pozitiv, ci dimpotriva, simteam ca imi face rau.Mi-a spus sa nu mai iau Dufaston, sa nu mai fac nici un fel de tratament.L-am intrebat apoi cum ramane cu durerile mele si cu acea mastoza daca nu mai fac nici un tratament, dar se pare ca nu a stiut ce sa-mi spuna.M-a trimis la oncologie deoarece mie imi era teama de cancer la san.acolo doctorul m-a examinatm, mi-a spus ca nu e cancer, dar ca primul medic unde am fost a gresit spunandu-mi sa iau dufaston peste anticonceptionale.Mi-a spus sa nu mai iau pilule, dar nu mi-a dat nici un tratament.ACUM VA INTREB ce sa fac?Durerile nu au trecut, ma doare si la subrat.Are vreo legatura faptul ca sanul acesta care ma doare este si mai mare decat celalalt?Este posibil sa fie cancer la san?Este adevarat ca este posibil ca acest cancer sa nu poata fi depistat la ecograf?Ce credeti ca poate fi?sunt asa de ingrijorata incat nu mai stiu ce e cu mine.mii de multumiri.
1 comentarii
0
28-11-2005, ora 00:00
dr. mihaela
Identitate neconfirmată
dr. mihaela
Mastografie ati facut? Incercati sa repetati consultul la un alt oncolog si daca raspunsul este din nou neg. pt. cancer (ceea ce va dorim si noi) apelati la un ginecolog (eventual altul). Noi nu va putem ajuta din spatele calculatorului; in ciuda progresului tehnic si stiintific medicina inca se face fata in fata cu pacientul. Mult succes si sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: