probleme sexuale

10-12-2010
botea23
Nu este medic/terapeut
botea23
Buna ziua! Am si eu o mare problema, nu ma ud deloc in timpul actului sexual, folosesc lubrifiant dar tot nu este ca lubrifierea naturala, a doua zi nu mai pot face nimic pentru ca ma ustura foarte rau (primele 5 min, dupa ma lasa orice durere), imi mai calmez durerea cu bai de sezut cu ceai de pelin si galbenele si spalaturi vaginale tot cu acelasi ceai (recomandat de medicul ginecolog),.am mers acum 2 luni la un control ginecologic si mi s-a spus ca probabil este o inflamatie a ovarelor, sa fac spalaturi cu tantum rosa si mi s-au mai dat si niste ovule cervugid (timp de 10 zile) asta in urma analizei la secretie care in principiu mi-a spus ca a iesit bine (frotiu cervico - vaginal clasa 2 B-pap "infectios - bethesda system") dar mie nu mi s-a parut nici secretia in regula ca avea un miros foarte puternic si era apoasa, cat am luat ovulele mirosul si usturimea disparuse dar au revenit dupa, acum sa scap de miros folosec ceaiuri de 3-4 ori pe saptamana dar ma gandesc ca deja fac abuz si sa nu mai patesc si altceva. Tin sa precizez ca de doi ani iau anticonceptionale tocmai din cauza ca aveam secretia prea abundenta, deranjant de abundenta iar perioada de ciclu dura o saptamana si aveam crampe la ovare si niste dureri groaznice la muschii de la picioare, ca o febra (nu stiu dc de la anticonceptionale mi-a disparut durerea).Am mai avut o rana pe col acum un an pe care am tratat-o, sa fie de acolo problema?... Ce trebuie sa fac?... De cate ori pot face spalaturi vaginale si de sezut cu ceaiuri?. Ce lubrifiant ar trebui sa folosec?. Ar trebui sa fac sex mai rar? (fac de minim 4 ori pe saptamana, cel putin incerc). Multumesc, o zi buna!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici