probleme sexuale si genitale

21-09-2009
ramona_maria
Nu este medic/terapeut
ramona_maria
Buna ziua, desi sunt tanara am numai 27 de ani eu si sotul meu intampinam o mare problema.Vaginul uscat.El are o stare de desconfort si eu am mari dureri.Acum de un timp mai bine zis de aproape un an, eu simt dureri si in timpul actului sexual.A doua problema este scurgerea alba mai bine zis galbuie.Este urat mirositoare si prezenta tot timpul.O am de mai bine de 2 ani, dar nu a fost asa de la inceput.Acum 2 ani am fost la medic si am avut diagnosticul de anexita bilaterala.Am tratat o cu medicamentele prescrise.Dar acum sunt in spania si inca nu avem actele in regula si nu pot benefiacia de ingrijire medicala.Doar daca merg la particular.Dar deja vorbim de foarte multi bani. Rugamintea mea este daca imi pute/ti prescrie un medicament pe care sa pot sa l cer de la farmacie fara reteta, pentru vaginul uscat si pentru scurgerea urat mirositoare.Va multumesc anticipat.
5 comentarii
0
22-09-2009, ora 21:30
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Ceai de gălbenele cu puţin bicarbonat de sodiu (o linguriţă la 250 ml de ceai) - spălături zilnice (minim o dată/zi - seara)!
Toate cele bune şi însînătoşire grabnică... ;)


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
23-09-2009, ora 09:55
ramona_maria
Nu este medic/terapeut
ramona_maria
multumesc desi nu ma asteptam la un raspuns mai concret.
0
23-09-2009, ora 15:20
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Un răspuns mai concret putea să existe/vă putea fi dat, dar eu personal nu cunosc politica sistemul de sănătate din Spania şi nici denumirile comerciale ale medicamentelor.plus că NU puteţi beneficia de niciun medicament fără reţetă, nici măcar de vitamine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Spăşăturile pe care vi le-am recomandat sunt foarte bune. Încercaţi să grăbiţi realizarea actelor pentru a putea să beneficiaţi de un consult medical corespunzător şi asigurat! Toate cele bune...


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
25-09-2009, ora 17:05
ramona_maria
Nu este medic/terapeut
ramona_maria
tocmai de asta am zis ca nu ma asteptam la un raspuns mai concret.deoarece e dificil de ghicit intre ghilimele un diagnostic fara un consult medical.tocmai aici e problema ca nu prea imi plac sedintele la medic))))))) oricum va multumesc frumos pt raspuns. ramona
0
25-09-2009, ora 21:08
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Ok, vă înţeleg perfect, măcar faceţi acele spălături, sunt foarte bune!


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  • Uscăciunea vaginală - remedii, tratament, sfaturi utile
  •