Produse Bio

11-04-2008
Eliz
Nu este medic/terapeut
Eliz
Doriti sa va mentineti sanatoase?
Daca raspunsul DVS. este da atunci trebuie sa va ganditi serios sa evitati folosirea produselor conventionale si sa alegeti produsele Bio.
4 comentarii
0
24-08-2009, ora 18:24
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Produsele BIO sunt foarte bune, din pacate nu toata populatia isi poate permite sa cumpere un astfel de produs!


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
0
04-03-2011, ora 17:36
vitalie.cubis@yahoo.it
Nu este medic/terapeut
vitalie.cubis@yahoo.it
as vrea un sfat p.u cei ce folosesc medicamente naturale p.u astmul bronsic, , , p.u copil de 6ani, , multumesc mult
0
06-03-2011, ora 02:23
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hello!

Vitalie.cubis@yahoo.it, mergeţi cu respectivul copil la un medic care are competenţă în gemoterapie.
Există cel puţin 2 preparate gemoterapice extraordinar de bune pentru tratarea astmului bronşic, şi anume:
Extractul din muguri de călin (Viburnum lantana MG=D1), remediu administrat în doză de 25 de picături, diluate în puţină apă călduţă, o dată pe zi, la copiii cu vârsta cuprinsă între 2 şi 7 ani. Acest extract se administrează în combinaţie cu extractul din muguri de coacăz negru (Ribes nigrum MG=D1), cel din urmă luându-se sub forma a 25 de picături, diluate în puţină apă călduţă, de 2-3 ori pe zi.
_
Consultaţi medicul şi NU-i administraţi copilului niciun preparat fără acord medical !!!
_

Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Cu iubire creştină şi respect, dorindu-vă toate cele bune,
Mr. Nick
0
05-10-2012, ora 14:36
Danutza82
Nu este medic/terapeut
Danutza82
As avea si eu o curiozitate, daca ma puteti ajuta. Am intrat pe un site napati.ro si am citit acolo despre haine si incaltaminte bio. Exista asa ceva si care sunt beneficiile pentru astfel de produse? Multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.