produse herbalife? sunt bune?

04-02-2010
mirelaaprilie
Nu este medic/terapeut
mirelaaprilie
sunt bune aceste produse pentru slabit? ar trebui incercate? stiu pe cineva care a zis ca si-a hranit bebelusul de cand s-a nascut numai cu produse de la ei- nu cele de slabit altceva facut pentru bebelusi...
4 comentarii
0
04-02-2010, ora 20:06
calogeropoulis aristia
Nu este medic/terapeut
calogeropoulis aristia
Draga mirela, am cunoscut pe cineva care a slabit cu Herbalife si a slabit prea mult si nu se mai poate ingrasa. Cred ca tot cu sport se slabeste mai eficient, se da jos grasimea si se face masa musculara, dar si sportul cu masura bineinteles.
succes si ai grija sa nu te infometezi!
0
08-02-2010, ora 12:50
cristik
Nu este medic/terapeut
cristik
Fetelor, am inteles ca cei de la Forever au produse pentru slabit-mai bine zis controlul greutatii.
Impreuna cu gelul din planta Aloe Vera care detoxifica organismul si reglreaza metabolismul aceste produse chiar dau rezultate dar incurajarea este sa nu ne mai intoarcem la vechile obiceiuri in materie de alimentatie.-*


(*modificat de administrator)
0
27-02-2010, ora 15:32
Felicia_Tm
Nu este medic/terapeut
Felicia_Tm
hai sa citim aici si sa ne revizuim putin atitudinea de "cunoscatoare" si "nutritioniste"

http://www.dietitian.com/chromium.html

People who take chromium picolinate supplements may suffer health problems rather than improved health. Although claims of weight loss, lowered cholesterol and reversal of diabetes are unfounded, researchers have shown that chromium supplements damaged cell chromosomes which are the blueprints for a cells function and reproduction. It is generally thought that cancer starts with a change to the genetic material in a cell causing it to grow and reproduce without restraint.

p.s.pt oanapescariu: mi-a placut aia cu "i-au Ecofit"...
Aia care te pun sa vinzi snake oil nu au cerut sa-ti vada Diploma de Bac prima data? :)
0
01-03-2010, ora 11:41
DariaPink
Nu este medic/terapeut
DariaPink
sunt tare misto produsele... eu am slabit 19 kg si ma mentin de 2 ani.
Si da intradevar sunt foarte bune si pentru copilasi,
-*



(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: