produsele naturiste in vindecarea afectiunilor ginecologice

18-05-2011
mihaelacluj
Nu este medic/terapeut
mihaelacluj
Recent am auzit despre absorbantele Love Moon Winalite care sunt 100% naturale si prezinta o banda cu anioni care prin eliberare treptata neutralizeaza bateriile din aparatul genital astfel vindecandu-se diferite afectiuni precum infectia urinara, chisturile ovariene, endometriozele, previn cancerul de col uterin etc. Chiar am cunostinte care prin folosirea lor s-au vindecat fara nici un alt tratament de unele din afectiunile mentionate mai sus. Plus putera lor de absorbtie a lichidului este uimitoare, se pune 50-60 ml de lichid pe ele si raman tot uscate la suprafata, toata apa retinandu-se in interior si transformandu-se in gel. As dori sa-mi spuneti ce parere aveti despre aceste produse si daca considerati ca sunt eficiente.

Va multumesc.
6 comentarii
0
18-05-2011, ora 15:12
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,

sunt si eu interesata de raspunsul cuiva care, a folosit.

O zi buna.
0
18-05-2011, ora 16:08
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Fara a generaliza, sustin din propria experienta ca sunt basme. Am folosit acum vreo doi ani si chiar am avut o senzatie neplacuta, nu am continuat sa le pun nici chiar in ideea ca la inceput orice "terapie" te poate zdruncina un pic. E adevarat ca nu aveam probleme genitale, ci doar vreo 2 episoade de infectie urinara date de calculii renali (de altfel s-a mai repetat o data, , , ). Deci mie, mi s-au parut niste tampoane chinezesti care nu mi s-au potrivit. Le-am procurat tot in urma unei reclame pe forum, mai mult sau mai putin mascate, , , , Dar fiecare e liber sa aiba propriile experiente.

Eu zic, ca problemele trebuie tratate in cauza lor, asa ca adjuvat se pot potrivi si "tampoanele".

(Salut cu drag Lucia, vorbim curand mai direct, am o perioada tare cu de toate, , , , )
0
18-05-2011, ora 16:59
mihaelacluj
Nu este medic/terapeut
mihaelacluj
Draga Ecletica,

Nu stiu ce tampoane ai folosit, dar eu ma refer la ABSORBANTE nu la tampoane, iar aceste absorbante chinezesti nu am auzit sa fi "zdruncinat" pe nimeni. Eu le folosesc de ceva timp si mi se par chiar confortabile. Am auzit de la multe persoane care le-au folosit in scopuri terapeutice si au fost vindecate fara nici un alt medicament. Principiul de functionare a benzii cu anioni este: distruge bacteriile asa cum fac si anionii din natura, favorizand vindecarea, iar in cazul ranilor, cicatrizarea ranilor. Ma refer la rani provocate de cazatura sau taietura, intrucat eu chiar am vazut cum in 24 de ore o astfel de rana a nepotelului meu a fost vindecata dupa ce i-a aplicat banda cu anioni pe rana si a schimbat-o la fiecare 6 ore. Cat despre publicitatea mascata.fiecare are dreptul sa creada ceea ce doreste.
0
18-05-2011, ora 17:28
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ne referim amandoua la acelasi produs.
Si amandoua vad ca nu facem decat sa ne sustinem parerile, ceea ce este normal. Tu ai intrebat ce parere avem, Lucia la fel, dorea opinia cuiva care a folosit, eu am raspuns. E gresit?
0
18-05-2011, ora 18:32
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
pt.Mihaela

te citez:
"As dori sa-mi spuneti ce parere aveti despre aceste produse si daca considerati ca sunt eficiente. "

si eu, am dorit DOAR- din curiozitate..sa aflu.

eclectica
ti-a raspuns, dandu-si parerea ASA CUM AI CERUT...care-i ACUM problema??

- puteai si poti sa mai primesti n pareri..si e bine...

NU ASTA DOREAI?!?

Iti doresc TOT binele.

P.S.

DACA in loc de PARERE,
doreai ca cele scrise de tine..AM VAZUT IN ULTIMA postare !!!..
sa fie o AFIRMATIE, ma rog...de ce ai mai intrebat?

Cele bune,
0
18-05-2011, ora 19:32
mihaelacluj
Nu este medic/terapeut
mihaelacluj
Ma bucur pentru parerile pe care vi le exprimati fie ca sunt pozitive, fie ca sunt negative. Eu am afirmat ce am vazut si ce am testat. Diferenta dintre tampoane si absorbante e destul de mare as zice, de aceea este bine de clarificat la ce ne referim. Iar daca nu va place ceea ce am afirmat...asta e. Cat despre ultima afirmatie NU doresc o AFIRMARE, ci PARERI. De aceea cred ca pot sa-mi spun si eu parerea. NU?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.