Produsele pt. psoriazis - dau rezultate?

12-12-2009
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
A cumparat cineva Manualul la care i se face reclama pe acest site, , , Tratament psoriazis" de, , Camelia" de la tratament psoriazis.org? V-a folosit? Ati obtinut ceva rezultate?
9 comentarii
0
16-12-2009, ora 11:52
user61314
Nu este medic/terapeut
user61314
Eu pentru psoriazis ma dau cu doua feluri de creme, insa daca intrerup cateva zile, apare din nou scoarta. Alta solutie exista, stie cineva??
0
07-07-2010, ora 20:02
nykolete
Nu este medic/terapeut
nykolete
exista diprosalic unguent si lichid, eu folosesc si mi-a trecut..insa nu in totalitate..
0
02-12-2010, ora 12:15
katya84
Nu este medic/terapeut
katya84
buna, din pacate eu nu stiu pe cineva care sa se fi vindecat de psoriazis, insa am gasit un unguent care da rezultate mult mai bune decat altele. Se numeste Dermacarpatin si il produce un laborator din Onesti. -*. Merita sa incercati in caz ca ati apelat si alte produse si nu ati avut rezultatele dorite. Va doresc multa sanatate!


(*modificat de administrator)
0
10-01-2011, ora 11:58
bgc
Nu este medic/terapeut
bgc
Am si eu aceasta boala stiu cum sa o controlez, folosesc dupa fiecare bae ulei de bae e buna si sarea de bae ma dau pe tot corpul dupa care folosesc dermovate unguent si elocom, o zi dermovate cealalta zi cu elocom !Elocom nu mai folosesc doar dermovate :P Acuma doar dupa bae folosesc dermovate cand e pielea umeda si is dat cu ulei de bae. de 5 ani il folosesc si pot sa zic ca is multumit de crema. probleema e ca nu isi mai face efectul ca la inceput :P da e ok Mai merg la solar , mai is perioade cand nu folosesc pt ca imi dispar singure, vara bag solar de 2 3 orii si dupa pot sa stau la soare, nu ma mai ascund de nimeni !!! si nu mai folosesc dermovate 3 luni 4 luni ceva de genu pana vine toamna cand imi reapar.
0
13-01-2014, ora 14:47
crissuby
Nu este medic/terapeut
crissuby
Buna ziua. Cineva mi-a recomandat aerius pentru psoriazis! Ati incercat? Va multumesc anticipat
0
19-01-2014, ora 18:15
ANDUTZA_ANDA
Nu este medic/terapeut
ANDUTZA_ANDA
Buna seara, mergeti la un medic dermatolog sa va recomande ce stie ca functioneaza, nu ce crede oricine. va recomand dr Kaleshi la Piata 1 MAI la institutul Paulescu
0
12-04-2014, ora 17:32
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Buna ziua. pentru psoriazis va pot recomanda un tratament eficient. Ma puteti contacta in cazul in care doriti.
Sanatate
0
22-04-2014, ora 02:58
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Culmea ironiei e faptul ca am reusit sa vindec de psoriazis nu un caz, ci mai multe, iar cand spun cuvantul "vindec" fac referire la o perioada de 5 ani de zile in care nu a revenit boala.
0
27-01-2019, ora 00:18
Verovera
Nu este medic/terapeut
Verovera
Am fost recent diagnosticata cu psoriazis palmo-plantar. Tratament:dermovate -seara, daivobet -dimineața, Tractopon in timpul zilei
In ultimele zile au început sa apăra și in alte zone ale corpului. Ma puteți ajuta cu tratamentul pe care îl menționați ?
Va mulțumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Proteinele microflorei bacteriene de la nivelul pielii pot oferi protecție împotriva unor boli
  • Pierderea în greutate ar putea ameliora simptomele psoriazisului
  • FDA a aprobat un nou medicament împotriva psoriazisului
  • Psoriazisul ar putea fi prevenit cu extractul de vanilie artificial
  • Tratamentul psoriazisului cu inhibitori PDE4
  • Activitatea fizică redusă este asociată cu un risc crescut de psoriazis
  •