prolactina?

15-10-2014
alexutzaale16
Nu este medic/terapeut
alexutzaale16
buna, am niste nelamuriri, bineinteles am fost la doi medici ginecologi si la endocrinolog, am prolactina marita 125./ dar acum sunt din nou in tratament cu doxtinex, cum fac tratamentu imi scade la val normale, la o perioada dupa e fac pauza dupa tratament imi creste, nu raman nici insarcinata, desi noi asat ne dorim. toate celelalte analiza sunt bune, le-am facut si eu si sotul meu.
de acum 2 ani nu mai iau anticonceptionale, am luat o perioada de 5 ani cu mici pauze intre, , poate fi o cauza ca prolactina marita pentru ca am luat atata timp anticonceptionale????
va multumesc...
1 comentarii
0
01-01-2015, ora 20:50
Dr. Cosmina Brummer
Obstetrica-ginecologie, Rm.Valcea
Dr. Cosmina Brummer
Prolactina poate creste dupa un tratament cu anticonceptionale dar ati facut tratament pentru scaderea ei, deci nu mai poate fi luat in calcul tratamentul de acum cativa ani cu anticonceptionale.
Pot exista cresteri ale prolactinei si datorita altor afectiuni sau tratamente medicamentoase.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Principiul care stă la baza reglării secreției de hormoni
  •