prostata sau prostatita? | Forumul Medical ROmedic

prostata sau prostatita?

30-10-2006
mark_b
Nu este medic/terapeut
mark_b
Am o nelamurire, de ceva vreme la urinare am unele usturimi, mai exact dupa ce termin de urinat(aceste usturimi nu apar intodeauna).Nu simt nevoia de a urina des, dar uneori desi am urinat simt aceiasi nevoie imediat(asta foarte rar).Ceia ce mi se intampla mai des este aparitia unei dureri, usturimi cand incerc sa am o erectie...mai apare o oarecare jena, disconfort la sezut(durerea apre in zona dintre scrot si anus).As vrea sa va intreb pe dumneavoastra daca toate acestea imi pot afecta erectia, care nu mai este ca si inainte(nu mai am erectie dimineata, si am foarte rar o erectie nomala).Am 19 ani, si nu stiu ce ar trebui sa fac..v-as fi recunoscator dak m-ati potea lamuri si indruma ce ar trebui sa fac pt rezolvarea acestor probleme.VA MULTUMESC ANTICIPAT!!
2 comentarii
0
01-11-2006, ora 00:00
fifi
Nu este medic/terapeut
fifi
cel mai bine este sa mergi la un urolog cat mai repede.poate sa fie vorba de multe afectiuni cu aceasta simptomatologie.vei fi explorat si ti se va da un diagnostic si o medicatie.asa e cel mai bine
0
11-11-2006, ora 00:00
TANNO_
Nu este medic/terapeut
TANNO_
foarte probabil este vorba de o infectie urinara, sau chiar de o prostatita, dar cel mai bine este un control simplu la urologie. fara a mai sta pe ganduri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Simptome frecvente în cancerul de prostată - când mergem la medic?
  • Beneficiile practicării yoga pentru sănătatea prostatei
  •