Prostata si bolile transmise sexual? | Forumul Medical ROmedic

Prostata si bolile transmise sexual?

09-06-2007
lucky_owe
Nu este medic/terapeut
lucky_owe
Va rog sa-mi spune-ti ce legatura si cum influenteaza o boala transmisa sexual (ma refer aici la comunele infectii urinare la barbati, de exemplu) prostata si vezica urinara, stiind ca de multe ori aceste boli nu au simptome sau daca au (gen picatura matinala) nu sunt elemente care sa determine o vizita la doctor, astfel ca boala respectiva avanseaza spre alte organe ale aparatului reproductiv si/sau urinar. Va multumesc!
P.S. as dori si un cabinet (adresa sau nr telefon) pentru o consultatie
3 comentarii
0
11-06-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este axtrem de gresita afirmatia : "'picatura matinala nu este un element care sa determine o vizita la doctor" !!! Pai tocmai acest element necesita prezentarea la doctor, pentru a se examina la microscop si a determina ce o produce!! La barbati nu exista "comune infectii urinare". Acestea sunt mai frecvente la femei, in special dupa nasterile pe cale naturala. Cat despre cabinet, va pot examina la Cabinetele medicale Mihalache, in statia de tramvai "Doi baieti", in Tatarasi, tel 246226 sau www.iasiprest.ro sau office@iasiprest.ro.
0
19-03-2010, ora 02:46
big_sexy
Nu este medic/terapeut
big_sexy
am si eu o nelemurire, daca ma puteti ajuta. in urma cu cateva sapt am avut primul meu contact sexual cu o fata, am faqt protejat, iar fata nu e bolnava de ceva, dar nu asta ar fi problema, de prin clasa a7a sau a8a, st a 13a aqm, a inceput s imi apara un lichid incolor de fiecare data cand m excit sau cand m gandesc la prostii chiar si atunci cand m sarut cu o fata. am mai intrat pe alt site, dar as vrea s my cer parerea si dumneavoastra. e normal? k asa mi sa spus p un alt site, cum ca ar fi si nu am de ce sa imi fac griji. acel lichit cica are rolul sa lubrefieze "tzeavva" in timpul actului sexual. cik asa cum femeile se"uda" asa si barbatii cik
0
23-03-2010, ora 20:08
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Acel lichid este normal!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.