prostata, uretrita, infectie urinara | Forumul Medical ROmedic

prostata, uretrita, infectie urinara

11-02-2009
avril
Nu este medic/terapeut
avril
De curand am fost diagnosticata in urma unui control cu rana pe col uterin (in prezent astept rezulatul testului papanicolau pentru a vedea cauzele). In acelasi timp prietenul meu a fost diagnosticat in urma unui examen sumar de urina cu infectie urinara si i s-a prescris cateva zile biseptrim. Acum spune ca simte uneori ca ii vine sa urineze in timpul noptii, in general mai sprea dimineata pana in ora 6, si ca resimte uneori o mica durere in zona lombara pe partea dreapta. Poate avea vreo legatura cu diagnosticul meu? Ajutor. Macar o idee din partea celor care poate au trecut prin asta. Mentionez ca el are 21 de ani, iar eu 22. Va multumesc !
3 comentarii
0
11-02-2009, ora 18:53
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
E posibil sa aveti si o infectie comuna, dar din ce ai descris, se pare ca ceea ce simte prietenul tau este tocmai de la infectia urinara. Ecografie a facut sa vada daca n-are nisip/pietre la rinichi? Durerea lombara poate fi si de la rinichi. Deci, cu tratament bine facut dispar si senzatiile. La fel, amandoi trebuie sa faceti tratament daca tie ti se va gasi vreun microb cu transmisie (luat de la el, sau el de la tine), in urma PAP. Sanatate deplina!
0
12-02-2009, ora 06:04
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu, nu are legatura cu diagnosticul tau.Prietenul tau sa faca o ecografie abdomino-pelvina.
1
16-03-2009, ora 11:27
avril
Nu este medic/terapeut
avril
Va multumesc pentru sfat. O sa ii sugerez sa faca ecografia. Cat despre mine, infectia comuna era Candida, am facut cauterizearea si tratamentul si sunt bine. Sper sa raman asa. Va multumesc,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.