Prostatita

01-07-2015
andy2015
Nu este medic/terapeut
andy2015
Salut.
De aproximativ un an ma confrunt cu o problema care imi distruge psihicul.
Acum un an si ceva au inceput usurimile la urinare. Am fost repede la urolog si am facut analiza spermocultura si a iesit o infectie cu un enterococ. AM luat antibiotic Tavanic timp de 3 saptamani.. Am repetat analizele in Bucuresti la Medlife si toate au fost negative ( spermocultura, secretie prostatica.. PSA...) De atunci problemele s-au agravat si in prezent simptomele mele sunt : urinari dese ziua ( simt ca imi vine sa urinez si merg la toaleta si elimin putin), dureri in zona testiculara si lombara (am dureri de spate in zona rinichilor, am facut ecografie si nu am nimic la rinichi).. Cel mai mult ma jeneaza ca am o durere continua in fund care se accentueaza cand stau pe scaun - banuiesc ca este de la prostata. Mai mult observ ca erectia se pierde iar gradul de excitatie a scazut considerabil...Nu mai stiu ce sa mai fac.. sunt disperat si gandul ca imi afecteaza partea genitala ma distruge psihic. Nu mai am incredere in mine deloc. In prezent am repetat analiza de secretie prostatica si a iesit infectie cu un stafilococ coagulazo negativ..Am facut 20 de injectii cu Gentamicina si 2 saptamani de Biseptol si degeaba.. simptomele persista.. NU mai stiu ce sa mai fac.. Daca ma duc la Bucuresti si refec analizele ies toate negative in schimb la alt laborator a iesit acest stafilococ coagulazo negativ... Va rog mult de tot un sfat, daca a reusit cineva sa scape de aceasta boala numita prostatita va rog mult sa impartasiti cum ati reusit sa va vindecati.. Multumesc
15 comentarii
0
20-11-2015, ora 12:11
stefanady
Nu este medic/terapeut
stefanady
Salut Andy! Cum pot lua legatura cu tine ? Am o problemă asemănătoar! Lasă-mi o posibilitate de contact! Multumesc
0
17-03-2016, ora 20:58
GabiB
Nu este medic/terapeut
GabiB
Salu andy si stefan.si eu aceeasi problema.un stafilococ cogulozo negativ.pana acum am luat foarte multe antibiotice.acum fac un autovaccin.am facut 15 fiole si nu simt mare schimbare.voi ati reusit va vindecati???multa sanatate
0
17-03-2016, ora 21:11
stefanady
Nu este medic/terapeut
stefanady
Salut Gabi! Eu, am făcut toate acele analize mentionate de Andy...din fericire nu mi-a ieşit nici un fel de stafilococ, însă am avut o prostatită foarte urâtă..ca tratament am mers pe antibiotice(2 serii de Tavani), bineinteles la recomandarea urologului, dar mi-a făcut mai mult rău decât bine! Simptomele au reapărut imediat ce am terminat antibioticele ! Si am urmat un tratament naturist, care pot spune că mi-a ajutat enorm !
0
17-03-2016, ora 21:30
stefanady
Nu este medic/terapeut
stefanady
Tu ce simptome ai?
0
18-03-2016, ora 22:01
GabiB
Nu este medic/terapeut
GabiB
Eu urinez foarte des si am dureri in zona la prostata.ce tratament naturit ai urmat?mersi
0
18-03-2016, ora 22:14
stefanady
Nu este medic/terapeut
stefanady
Ce vârstă ai ? Eu am luat şi încă iau PROSTATO STEM de la Herbagetica, am deja mai mult de o lună jumătate de când îl iau si mă simt foarte bine(ar fi recomandat cel putin 3 luni)...pe lângă asta iti recomand ceai din FRUCTE de Merişor de la FARES, 2-3 căni pe zi si vitamina C naturală, tot de la Fares(F164) ! Dacă vrei să povestim mai multe, lasă-mi numărul tău de telefon !
0
22-03-2019, ora 18:51
Paul G
Nu este medic/terapeut
Paul G
Sunt in aceeasi situatie ca cea descrisa sus. Ati reusit baieti sa gasiti vreo metoda de vindecare?
0
13-05-2019, ora 09:00
stefanady
Nu este medic/terapeut
stefanady
Salut Paul! Da, am găsit tratamentul potrivit și acum sunt bine ! Dacă dorești detalii, lasă-mi o posibilitate de contact ! Multă sănătate!
0
13-05-2019, ora 10:42
Junior123
Nu este medic/terapeut
Junior123
Am și eu aceeași problema, cum ai rezolvat? Cum pot lua legătura cu tine?
1
13-05-2019, ora 13:07
stefanady
Nu este medic/terapeut
stefanady
Lasă-mi o posibilitate de contact !
0
13-05-2019, ora 14:30
Junior123
Nu este medic/terapeut
Junior123
Ți am lăsat mesaj)
0
13-05-2019, ora 15:11
stefanady
Nu este medic/terapeut
stefanady
Am văzut! Ti-am scris pe mail !
0
19-05-2019, ora 21:52
stefanady
Nu este medic/terapeut
stefanady
Pentru toți care vă confruntați cu simptomele descrise de Andy în comentariul de început, simptome care le-am avut și eu, vă recomand cu încredere cel mai bun tratament posibil pt o astfel de afecțiune a prostatei ! Sunt niște supozitoare pe bază de plante 100% care vă vor ajuta enorm ! Se ia câte 1 supozitor pe zi, seara înainte de culcare timp de 10 zile și se repetă la nevoie până la dispariția simptomelor ! Vă atașez link-ul de unde puteți lua acest produs sau îl puteți procura de la orice plafar din orașul vostru ! Multă sănătate! ---------*

(*modificat de admin)
0
06-05-2020, ora 17:07
andre.a
Nu este medic/terapeut
andre.a
Salutare, imi puteti spune despre ce supozitoare este vorba? astept mesajele si in privat, daca va este ok.

Multumesc mult!
0
11-12-2020, ora 18:59
erick2000
Nu este medic/terapeut
erick2000
Salutare!!!
Angasit cnva vreo solutie la aceasta boala, Prostatita Bacteriana Cronica??? Din pacate suntem in 2020 si medicina e pe langa cu totul, sa nu mai zic de urologi ca habar n au cu ce se mananca acesta boala!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: