Protectie milligest dupa desorelle

04-11-2016
Andreeuk
Nu este medic/terapeut
Andreeuk
Buna ziua, am luat o luna desorelle, acum medicul mi-a recomandat sa schimb cu milligest. As dori sa stiu dupa cat timp voi fi protejata cu milligest, din prospect nu se intelege foarte exact. Multumesc mult
3 comentarii
0
09-11-2016, ora 10:02
Dr. Clinica Marie Stopes
Medicina generala, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes
Buna ziua,

daca ati administrat Milligest la 7 zile pauza dupa Desorelle sunteti protejata, daca ati lasat un interval mai mare intre ele, nu mai sunteti protejata de efectul contraceptivului

O zi buna,
Echipa Medicala Marie Stopes
0
09-11-2016, ora 12:43
Andreeuk
Nu este medic/terapeut
Andreeuk
Acum sunt in pauza de 7 zile(joi pe 3.11 am terminat Desorelle), vineri voi incepe prima folie de Milligest.
Multumesc mult.
0
06-01-2017, ora 19:55
Kikiss
Nu este medic/terapeut
Kikiss
Buna seara
Veau sa iau anticonceptionale dar nu stiu ce fel. Nu ma pot duce la medic de aceea as vrea un sfat, am 18 ani si am o relatie stabila de 2 ani un ciclu menstrual regulat si 59 kg imi apar cosuri la menstruatie dar nu multe. Am luat o luna rigividon si nu am avut reactii adverse in afara faptului ca mi-au mai aparut cosuri si pe spate. Iar cand mia venit menstruatia aveam dureri pe jos ceea ce pana sa le iau nu mi sa intamplat... nu stiu cat sunt de bune. Probleme medicale nu am.Ma puteti sfatui?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  •