proteina c reactiva mare. ce pot face?

18-11-2011
acsilla26
Nu este medic/terapeut
acsilla26
mi am facut niste analize de singe si proteina c reactiva e 12. dublu fata de limita maxima care e 6.ce sa fac mai departe?
3 comentarii
0
18-11-2011, ora 15:54
arcadia6
Identitate neconfirmată
arcadia6
Buna ziua. Proteina C reactiva este un marker de inflamatie; trebuie sa efectuati o consultatie, si in urma acesteia veti primi recomandarile necesare, atat pentru diagnostic, cat si pentru tratament.
Multa sanatate!
0
18-11-2011, ora 16:00
acsilla26
Nu este medic/terapeut
acsilla26
multumesc mult.
0
15-10-2012, ora 17:29
andreea sava
Nu este medic/terapeut
andreea sava
Buna ziua, numele meu este Andreea am 24 de ani si am un bebelus de o luna, sunt disperata si nu stiu ce sa mai cred.bebelusul meu acum 3 zile a facut febra 38.3 l-am dus la doctor si nu avea nimic la plamani sau in gat in schimb doctora mi-a spus ca toate analizele inclusiv la urina pledeaza pentru infectie urinara.. si la bagat pe antibiotic... iar proteina c a iesit 3.19 am inteles ca este marita. si mi se pare ca are si un pic de dearee eu pana sa faca febra i-am dat san cu Nan 1 Ha iar dearee face de cand a avut febra din ce in ce mai moale.. cat am sta in spital i-am dat doar san, au spus ca e normal cat suge la san dar mi se pare ca nu se satura si plange incontinuu. acum vreau sa-i dau lapte sa vedem poate se mai strange.. nu stiu ce sa mai fac e primul meu copil si sunt ffffffffffff stresata... e grav ce are fiiinca e asa mic? iar cu proteina c ??? vreau o explicatie normala si amanuntita... care sa ma linisteasca sau un sfat ce sa fac... si de la ce a facut baietelul meu infectie urinara, mentionez ca pe timpul sarcini am facut toate analizele posibile iar ginecologul si doctorul ecograf mi-a spus ca e perfect sanatos..eu nu stiu sa fi avut infectie urinara in nici un caz pe timpul sarcini. in schimb pe timpul sarcini am avut ureaplasma marita dar am luat antibiotic si nu mi-a trecut doc. gin. mi-a spus ca nu are ce rau sa faca la bebe.. nu stiu ce sa mai cred...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul