PROZAC in sarcina

06-10-2011
iuliana73iuliana
Nu este medic/terapeut
iuliana73iuliana
Ajutati-ma cu un sfat, poate mai este vreo mamica care a luat PROZAC in timpul sarcinii, va implor un raspuns.
Multumesc
4 comentarii
0
06-10-2011, ora 17:43
Karla2
Nu este medic/terapeut
Karla2
ai luat fara recomandarea medicului?
0
06-10-2011, ora 17:47
Karla2
Nu este medic/terapeut
Karla2
Sarcina si alaptare
Nu s-a stabilit siguranta utilizarii acestui medicament in timpul sarcinii la femeie. Evaluarea studiilor experimentale pe animale nu indica nici un efect nociv, fie el direct sau indirect, in ceea ce priveste dezvoltarea embrionului sau a fatului, a cursului gestatiei si dezvoltarea peri- si postnatale. Fluoxetina ar trebui folosita in timpul sarcinii numai daca este absoluta nevoie. Fluoxetina este excretata in laptele uman, deci trebuie administrata cu multa grija in cazul femeilor care alapteaza.
0
06-10-2011, ora 19:54
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Intrebare:
- ai luat SAU vrei sa iei?
- la recomanarea dr.?

Cele bune,
0
07-10-2011, ora 15:20
iuliana73iuliana
Nu este medic/terapeut
iuliana73iuliana
Acum iau prozac si 'lucram" si la un copilas. Mi-e jena sa va spun ca uneori ma tem sa ies singura din casa, sa raman singura in casa doarece ma tem ca lesin sau mi se face rau, si uite asa ma chinui de cateva luni. In schimb acum de cand iau prozac la recomandarea medicului parca ma simt mai linistita. Ce ma fac daca raman insarcinata????? Imi doresc enorm inca un copilas. Va multumesc pentru gandurile voastre bune si pt raspunsuri
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul