psoriazis de 14 ani

03-07-2012
anca irimia26
Nu este medic/terapeut
anca irimia26
buna ziua!am 26 ani si am psoriazis de 14 ani si as dori sa imi dati o parere pt matreata din cap.(nu e chiar o matreata sunt ca niste denivelari cu matreata care daca le rup se fac ca matreata si ramane rosu si ma manaca)pe restul corpului am dar cate una doua nu multe la ca inceput.as dori un sfat sau tratament.va multumesc frumos o zi buna p.s. am folosit kertyol si nu am vazut nici un rezultat
4 comentarii
0
03-07-2012, ora 13:19
Dr. Adelina Batog
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Adelina Batog
Buna ziua,
Daca atveti intr-adevar psoriazis, pentru scalp exista o serie de solutii care v-ar putea ajuta (ex Diprosalic solutie, Elosalic solutie, Xamiol gel). Exista si sampon special ( Kertyol PSO)
Numai bine,
0
03-07-2012, ora 13:27
anca irimia26
Nu este medic/terapeut
anca irimia26
solutiile trebuie aplicate pe zone direct nu?dar e cam scump samponul, ca am folosit kertyol ps si nu prea se vedea vreo diferenta...ma gandeam la ceva mai naturist daca se poate.va multumesc din suflet
0
03-07-2012, ora 16:21
Dr. Adelina Batog
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Adelina Batog
Diprosalic solutie trebuie aplicat direct pe leziune de 2 ori pe zi. Nu este scump.
Numai bine,
0
14-09-2012, ora 19:19
anca irimia26
Nu este medic/terapeut
anca irimia26
buna seara!am fost acum 2 saptamani la o piscina si ma-m ales o o mancarime in coltul ochilor (la punguta lacrimala) de ma scarpin pana se inrosesc ochii, si stranut.ca si cum as fi racita...dar nu am nici un fel de durere.am luat netacine si nostamine si nici un rezultat.spuneti-mi si mi-e un tratament ceva eficient.va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.