pt d-na dr olga. va rog sa ma ajutati!!

06-07-2009
danusia
Nu este medic/terapeut
danusia
am si eu o problema: va rog sa ma ajutati, am o durere insuportabila de gingie cred, nu stiu exact unde ma doare ca imi radiaza in toata partea stanga. am terminat de tratat absolut toata dantura acum 6 luni cu tratamente si aparatura ultramoderna inclusiv vreo 14 coronite din portelan pt ca aveam f mari probleme si am crezut ca o sa scap in sfarsit de dureri de dinti dar.Acum ma doare in partea de jos stanga dar undeva la radacina dintelui unde si acolo am 2 coronite, pe interior sunt umflata incat simt ca ma tine ceva si cand vorbesc iar pe exterior ma doare obrazul chiar si la o mica atingere. nu stiu ce sa ma fac iau si cate 4 calmante pe zi si noaptea este durerea atat de mare ca nu mai pot dormi. sunt f speriata. va rog sa-mi spuneti ce poate fi !!!
3 comentarii
0
07-07-2009, ora 13:21
Dr. Octavian Fagaras
Identitate neconfirmată
Dr. Octavian Fagaras
Foarte probabil trebuie un tratament endodontic de urgenta. pentru ca ori a murit nervul ori dintele a fost deja tratat endodontic si a facut un granulom
0
07-07-2009, ora 17:02
danusia
Nu este medic/terapeut
danusia
va rog sa-mi spuneti in ce consta un tratament endodontic? mi-e cam frica!!
0
07-07-2009, ora 18:14
danusia
Nu este medic/terapeut
danusia
daca a murit nervul, el trebuie scos si cum se procedeaza tinand cont ca pe dintii respectivi am coronite?? ce inseamna granulom si de ce s-a format daca acum 6 luni am tratat dintii inainte de a pune coronitele? este nevoie de rezectie apicala, pt ca am mai facut 2 in gura si nu mai vreau mi-e groaza ?!!! va rog sa-mi raspunde-ti!! multumesc mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul