PT O URTICARIE COLINERGICA!

10-02-2007
kata30_2005
Nu este medic/terapeut
kata30_2005
poate cineva sa ma ajute!am o alergie(urticarie colinergica!)de vreo 7 ani.am urmat tot felul de tratamente dar fara nici un rezultat!in ultimii ani am abandonat sa mai bat la usile doctorilor !stie cineva daca a mai aparut vreun tratament sau medicament nou care sa combata aceasta alergie!va rag ajutati-ma! va multumesc
3 comentarii
0
26-02-2007, ora 00:00
yby
Nu este medic/terapeut
yby
Nu stiu daca ai citit ce s-a scris pe un alt forum despre urticaria colinergica, topic deschis de socrate; poate te ajuta.Eu am urticarie de 17 ani ;apare in"valuri", cu perioade de acalmie, primele de 6-7 ani, ultimele la 1-2 ani.Aerius e recomandat frecvent; acum iau Telfast 180 si Alerid.SANATATE!
0
23-03-2007, ora 00:00
salexul
Nu este medic/terapeut
salexul
Si eu sufar de urticarie colinergica de vreo 8 ani si am urmat tot felul de tratamente prescrise de tot felul de doctori si nimik nu mi-a fost de folos! Am luat tot felul de antihistaminice dar fara rezultat, am facut tot felul de vaccinuri dar nimik nu a mers.:(
Daca ne poate ajuta cineva asteptam raspuns!!!
0
28-05-2010, ora 21:22
z_sergiu88@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
z_sergiu88@yahoo.com
sint din Republica Moldova. Acum de 1 luna urmez un tratament pentru Urticarie colinergica cu DIPROSPAN, 1 INJECTIE in fiecare luna timp de 4 luni. Am o luna shi ma simt bine, nu imi mai apar simptome shi nici reactii adverse ale preparatului. Sper sa ma ajute preparatul. In urmatoarele 3 luni va scriu un rezultat final.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: