ptoza palpebrala veche postraumatica.

20-12-2011
papaka
Nu este medic/terapeut
papaka
buna ziua...in urma cu 5 ani am avut un mic accident..ma lovit fratemiu cu o piesa de la tabla deasupra sprancenei ochiului drept...de atunci am pleoapa superioara a ochiului putin mai umflata am fost la medicul de familie si mi'a zis ca sar putea sa fie sechela de os..am facut un tomograf mi'au zis ca nu am nimic dar totusi se vede la ochiul liber ca sub pleoapa am o mica umflatura si ochiul este putin mai inchis decat celalalt si dimineata ma injunghie cand ma trezesc stau si ma gandesc oare sa fie vreun blocaj intr'un canal fin al pleoapei ochiul nu mi la afectat deloc vad perfect doar ca am pleoapa mai inchisa putin si mai umflata deecat cealalta ceea ce se poate observa la ochiul liber..se mai poate face ceva?Am fost azi si ma vazut un medic homeopat si mi'a spus ca s'ar putea sa am niste celule moarte mi'a recomandat sa iau omega 3 si protect for life ca imbunatateste circulatia sanguina si contribuie la desfundarea celulelor ceva de genu..dumneavoastra ce parere aveti au vreun efect astea ?in caz ca este nevoie de vreo interventie chirurgicala ramane cicatrice sau este o operatie cu laser si daca aveti idee cat mar ajunge..astept un raspuns urgent...va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.