Pubertatea la baieti

12-01-2018
Băiatul mic
Nu este medic/terapeut
Băiatul mic
Bună seara! Vin si eu cu o întrebare dacă se poate. Am vârsta de 14 ani si arat ca un copil de 10 ani, toți colegii mei sunt înalți, au păr pe multe zone ale corpului si se lauda cu un organ genital mare, in timp ce eu nu am toate aceste lucruri.A început sa imi crească si mie parul pubian drept si sa am acnee pe fața, sunt semne ale pubertății? O sa fiu si eu ca ei? Cam in cat timp?
7 comentarii
2
12-01-2018, ora 11:16
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua
Intradevar sunt semne ale pubertatii. Unii au demarajul intarziat, dar cu totii trec prin aceleasi faze firesti.
0
12-01-2018, ora 13:48
Băiatul mic
Nu este medic/terapeut
Băiatul mic
Mulțumesc de răspuns. Deci de acum ar trebui sa ma dezvolt si eu ca ei?
0
12-01-2018, ora 16:50
Băiatul mic
Nu este medic/terapeut
Băiatul mic
Eu am 1.68 si 62 de kg si ei au 1, 75 si tot ce am mai scris.
0
15-01-2018, ora 09:00
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna dimineata
Intradevar, urmeaza o dezvoltare sesizabila a ta, dar trebuie sa ai in vedere si talia parintilor care ti-au transmis bagajul lor genetic.
Oricum vei avea o talie mai inalta decat ei.
Sanatate !
0
15-01-2018, ora 10:36
Băiatul mic
Nu este medic/terapeut
Băiatul mic
Mama are 1.68 de cm iar tata 1.77 cm
0
15-01-2018, ora 10:40
Băiatul mic
Nu este medic/terapeut
Băiatul mic
Cam in cat timp voi fi ca colegii mei?
0
22-01-2018, ora 11:11
Psiholog Racheleanu Mioara
Psihologie, Galati
Psiholog Racheleanu Mioara
Bună dimineata! Ti-ar fi de ajutor câteva informatii, Ce se întâmplă cu mine - pentru băieți, scrisă de Alex Frith, librăria Cărturesti. Vei afla astfel lucrurile care te frământă!
Adaugă un comentariu / răspuns

07-12-2017, ora 13:40
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Grintuss
Tuse seaca sau productiva? Grintuss protejeaza mucoasa si calmeaza tusea.
Disconfort, senzatie de durere, toate aceste simptome ale tusei seci sau expectorante pot fi indepartate foarte usor cu ajutorul gamei Grintuss. Cu o formula 100% naturala pe baza de Miere si Poliresin (un complex molecular natural format din rasini, polizaharide si flavonoide din Grindelia, Patlagina si Helichrysum), produsele asigura o actiune complexa, protectoare si emolienta a tractului respirator. Produsele GrinTuss sunt dispozitive medicale si sunt disponibile in farmacii. Detalii aici
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK