punct mare pe amigdala.va rog sa ma ajutati.

35 comentarii 1 2
0
20-05-2011, ora 20:28
Andyy22
Nu este medic/terapeut
Andyy22
Buna ziua, am 22 de ani si de vreo 5-6 ani am o respiratie urat mirositoare, nu am probleme cu dintii, dar am amigdale cu cazeum, sinuzita si o mica deviatie de sept, care insa nu ma deranjeaza la respiratie. In legatura cu respiratia mirositoare vreau sa va spun, de exemplu daca trec printr-o zona unde miroase urat, imi ramane acel miros toata ziua in nas indiferent daca mananc guma sau ma spal pe dinti. Precizez ca la 18 ani am facut o septoplastie, dar nu mi s- a umblat la os fiindca nu aveam inca 20 de ani. Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat, chiar numai stiu ce sa fac
0
20-05-2011, ora 22:52
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. trebuie exclusa o problema gastrica cu reflux gastroesofagian
2 pentru amigdalita criptica trebuie facut reducerea amigdalelor in volum cu radiofrecventa
0
06-10-2018, ora 01:59
LorandRenata
Nu este medic/terapeut
LorandRenata
Buna ziua, sotia are puncte albe pe amigdale cum ar fii basica, si are si un punct rosu mare cum ar fii un cos mare doar ca e rosu si crescuta in afara aproximativ 3mm, ce poate fi?

In link-ul de mai jos adaug o poza nu se vede bine dar macar de informare, se vede pe dreapta in spate.

https://uploadimage.ro/23Jj/IMG_20181006_013041.jpg

Multumesc anticipant de raspuns.
0
26-06-2019, ora 13:17
mariaalex87
Nu este medic/terapeut
mariaalex87
Buna ziua
Acum vreo 2 ani am avut o gripa foarte rea care mi a trecut greu si de atunci am probleme cu amigdala dreapta sau zona ce ii corespunde. Am inteles ca am si un punct alb si racesc foarte des mai ales cand beau rece sau cand merg mult pe jos transpir intru la aer conditionat simt ca mi se inflameaza gatul. Am avut si reflux gastric dar problema asta e de dupa gripa. Cand iau nurofen ma simt mai bine dar altfel simt ca am ca o secretie acolo. Am facut exudat si a iesit negativ.
Poate fi amigdalita? Sa ma ingrijorez?
0
05-06-2020, ora 10:49
Zsolt 23
Nu este medic/terapeut
Zsolt 23
Buna ziua!De o zi am observat un punct alb care seamănă cu o conopidă pe amigdalul drept.Este un singur punct si este destul de mic, cat un non de orez.De asemenea nu ma doare deloc si nu mi au apărut simptome de genu tuse sau febra.N am absolut nimic doar acest punct.Ma puteti ajuta va rog?
Adaugă un comentariu / răspuns
35 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.