punct negru

20-02-2009
slimleo2005
Nu este medic/terapeut
slimleo2005
Am varsta de 22 de ani si sunt student, as vrea sa va intreb daca mi-a aparut din cauza oboselii sau de la altceva.Va multumesc
3 comentarii
0
20-02-2009, ora 18:36
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salut!

Punctele negre, pot sa apara din cauza stresului, care deregleaza mai mult sau mai putin, tabloul hormonal. Incearca sa te relaxezi cat poti de mult, sa ai un somn regulat, o alimentatie cat mai sanatoasa si o igiena cat mai buna. Acel punct negru il poti extrage cu un extractor de comedoane pe care il poti procura de la farmacie sau, fa-ti o infuzie cu ceai de musetel si extrage-l cu degetele infasurate in prealabil in tifon steril.

Numai Bine si multa sanatate!
Mult succes la facultate:)
0
20-02-2009, ora 18:50
slimleo2005
Nu este medic/terapeut
slimleo2005
Dar nu am ninic in ochi doar ca vad eu acel punct, am consultat si un medic oftalmolog si mi-a zis ca ochiul este in regula, am facut si un set de analize care de asemenea au iesit bune.
0
20-02-2009, ora 19:45
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
AAAAAAAAAAAAAA...pai eu am crezut ca ai acel punct sub piele.nu ai precizat unde!
NUUUU, sa nu faci ce ti-am spus pt ochi!
Punctele negre, apar pe ochi atunci cand suferi de anemie, fa-ti hemoleucograma, sideremia, vit. B12 si folatul pentru a vedea mai exact!
Odihneste-te cat poti de mult si nu te uita la televizor mai mult de 45 de minute (valabil si pt computer). Poti sa iei un supliment cu vita. A, betacaroten, luteina si/sau afine.

Numai Bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.