punct negru pe pupila

04-10-2008
oanamaria
Nu este medic/terapeut
oanamaria
am un punct negru pe pupila situata intre galndele lacrimale si iris.nu ma derajeaza la vedere.dar este instetic.ce poate sa fie? va rog frums sa-mi raspundetzi:((:((( nu mai suport:((
6 comentarii
0
04-10-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Nu inteleg; pupila este orificiul diafragmei iriene si apare neagra;cred ca ar fi bine sa faci un consult oftalmologic; in urma examenului biomicrosopic, ti se va spune despre ce este vorba; numai bine
0
05-10-2008, ora 00:00
oanamaria
Nu este medic/terapeut
oanamaria
scuze de disperare am scris retina.pe tunica sclerotica(prima tunica a ochiunului.pe acea suprafatza alba).mia aparut un punct negru.te rog imi potzi spune despre ce e vorba:(((
0
10-10-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Ar putea fi un naev conjunctival, dar cel mai bine ar fi sa faci un examen biomicroscopic la un cabinet oftalmologic;; numai bine
0
30-10-2008, ora 21:35
oanamaria
Nu este medic/terapeut
oanamaria
ms elina.am fost l oftalmolog si ma pus l un microscop...si mai zis k e ca un fel de alunitza si k sa nui fac nimic.decat in cazu in care se mareste sa am opereze.dar aj mai vrea sa te intreb ceva ce am uitat sa intreb pe oftalmolog.acea "alunitza" poate sa fie cancerigena?ms mult:*
0
04-11-2008, ora 05:54
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Naevul conjunctival ( alunita)se poate comporta la fal ca un naev tegumentar(alunita la nivelul pielii); numai bine
0
07-11-2008, ora 20:31
oanamaria
Nu este medic/terapeut
oanamaria
adik nu este nimic grav?.oftalmologul la care am fost mai zis k nu ii nimic grav...si sa merg l control peste 6 luni sau dak cumva mi se mareste...si mia zis k este un"graunte de frumusetze".ms pt raspuns:*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: