puncte albe la baza capului penisului care s-au inmultit. Cum pot sa scap de ele?

28-12-2008
comsa_mircea
Nu este medic/terapeut
comsa_mircea
Buna ziua! Numele meu este stefan si am 19 ani. In urma cu 5 ani am observat niste puncte mici albe in zona dreapta, la baza capului penisului insa nu am dat importanta.cu timpul acestea s-au inmultit pana cand au ajuns sa-mi inconjoare intreaga zona de la baza capului penisului. NU secreta nici o enzima, miros sau ceva in genul asta, sunt asemanatoare cu niste puncte de grasime...poate chiar mai mici si nu ma deranjeaza deloc.
Va rog din inima sa ma ajutati cu un raspuns! (cum pot sa scap de ele, exista vre-un tratament care nu implica o vizita la medic...sau daca trebuie sa ma duc...unde sa ma duc??? la spital??, sunt periculoase??pot sa intretin relatii sexule fara sa-mi pun in pericol partenera??) Va multumesc pentru timpul acordat!
6 comentarii
0
29-12-2008, ora 15:02
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
intra aici si vezi daca seamana cu ce ai tu. daca nu mergi la medic urgent!!! e cam lung link-ul dar merge.
http://images.google.ro/imgres?imgurl=http://www.ginecologie.ro/poze/_994.jpg&imgrefurl=http://www.ginecologie.ro/pagini/pt-barbati/hirsuties-papillaris-genitalis-368.html&usg=__gY4ZP6Bj_27AbFPNe8WLMIhnhpw=&h=199&w=180&sz=11&hl=ro&start=74&um=1&tbnid=Ch9kHF51hfC0hM:&tbnh=104&tbnw=94&prev=/images%3Fq%3Dbubite%2Bgenitale%26start%3D60%26ndsp%3D20%26um%3D1%26hl%3Dro%26sa%3DN
0
29-12-2008, ora 15:07
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
nu este o boala, si nici nu se transmite. aceste bubite dispar cat timp sunt tratate, iar apoi reapar. spala-te cu ceai de musetel de doua oripe zi timp de o saptamana...am inteles k "se retrag". se numesc "hirsuties papillaris genitalis" si inaintand cu varsta se retrag.
0
29-12-2008, ora 23:04
comsa_mircea
Nu este medic/terapeut
comsa_mircea
da exact ca in poza aceea sunt numai ca mai mici si putin mai rare.sper din suflet sa ai dreptate cu ceaiul de musetel si sa ma "salvezi".multumesc pt ajutor talida89!
0
12-01-2009, ora 15:33
andrei0509
Nu este medic/terapeut
andrei0509
sper sa mearga remediul tau.. sunteti tari.. gasesti orice pe forumul asta:)
0
25-09-2009, ora 11:40
adelin11
Nu este medic/terapeut
adelin11
mircea te rog frumos sa imi spui si mie daca ti-a fost de ajutor tratamentul cu ceai de musetel.astept raspunsul tau.
0
03-08-2010, ora 21:36
ionut13
Nu este medic/terapeut
ionut13
eu am 18 ani si aveam boala asta de mult si habar nu aveam cum se numeste.m-am gandit ca e normal si ca toata lumea are asa ceva, dar se pare ca nu.astazi am aflat ca este vorba de Hirsuties papillaris genitalis.chiar as vrea sa stiu si eu daca functioneaza tratamentul cu musetelul pentru ca ma deranjeaza rau de tot.este o zona foarte sensibila.din aceasta cauza ejaculez destul de repede.va rog ajutati-ma!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •