Puncte luminoase in campul vizual urmate de durere de cap

31-08-2017
Utilizat0r
Nu este medic/terapeut
Utilizat0r
Salutare tuturor.

De cand sunt mic stiu ca am problema asta, de pe la 6-7 ani (acum am 22) oriunde, oricand ma trezeam ca imi este obturat campul vizual de pete luminoase care treceau dupa aproximativ 5-6, 10 minute dar in urma lor ramanea o durere de cap in partea din stanga spate, mai accentuata daca imi smuceam capul brusc sau ma aplecam in jos. De cateva ori chiar dupa aceste episoade descrise mai sus, mi-a amortit si mana dreapta si fata pe partea dreapta si atunci cand vorbeam, nu stiu cum sa explic dar parca nu eram eu, auzeam ca si cum vorbea altcineva langa mine, imi percepeam propria voce ca pe una straina. Si mai rar, de cateva ori in acesti ani nu am putut nici sa vorbesc timp de cateva minute cat a tinut criza, sau chiar si dupa ce trecuse criza incercam sa citesc ceva, o faceam dar nu intelegeam nimic. O parere daca ati intalnit vreodata vreun caz cel putin asemanator?
Multumesc!
3 comentarii
0
31-08-2017, ora 15:20
Psiholog Neacsu Virginia
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Neacsu Virginia
Buna ziua!
Ar fi bine sa mergeti sa va faceti un consult la medicul neurolog. Daca dureaza de atat timp fara accentuari ar putea sa nu fie ceva grav, insa mergeti totusi, sa puteti gasiti cauza si sa scapati de simptomele acestea suparatoare.
Numai bine!
0
31-08-2017, ora 19:18
Utilizat0r
Nu este medic/terapeut
Utilizat0r
Multumesc de sfat, o sa-mi fac o programare.
0
31-08-2017, ora 20:02
Psiholog Neacsu Virginia
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Neacsu Virginia
Cu placere, sanatate multa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.