puncte rosii si supuratie albicioasa pe penis

03-12-2017
Abc90
Nu este medic/terapeut
Abc90
Am o problema care incepe sa dea batai de cap din ce in ce mai mari. De o luna si ceva mi-au aparut pe penis mai multe puncte rosii. Contact sexual nu am mai avut de 3 4 luni. Anul trecut am avut o candidoza pe care am tratat-o cu clotrimazol unguent. Parea sa fie la fel..deci am incercat din nou, timp de 2 saptamani, dar fara efect. Apoi am fost la dermatolog si mi-a prescris Nidoflor unguent si Terbinafina timp de 2 saptamani. In toata perioada asta... nici o ameliorare, ba mai rau: acele puncte rosii s-au unit, formand pete, iar petele au inceput sa supureze o mazga albicioasa.. pe care daca incerc sa o curat/spal/indepartez, ajunge sa sangereze usor. In ultima vreme, a inceput sa devina si dureros pentru ca apare ca o rana pe gland. Deja cred ca se extinde si pe preput pentru ca au inceput sa apara alte zone inrosite, ce prezinta si mancarimi cateodata. Am programare din nou la medicul dermatolog, marti...dar nu stiu ce sa fac pana atunci pentru ca ranile incep sa se extinda. Am citit pe internet tot felul de prostii, si n-as vrea sa cred ca poate fi vorba de sifilis sau altceva mai grav.

ca si imagini ar fi :

http://ro.medicament-info.com/10_11-300x279.jpg

http://ro.medicament-info.com/10_12.jpg
1 comentarii
0
08-02-2018, ora 14:33
em87
Nu este medic/terapeut
em87
Buna!
Ai vreun rezultat concret dupa vizita la medic? Prietenul meu are niste pete asemanatoare celor din poza2. De 2 luni merge de la un dermatolog la altul dar nimic nu functioneaza. Testele au aratat stafilococ auriu si ecoli in urma cu 2 luni. Am primit amandoi tratament cu antibiotice 2 saptamani, au trecut petele partial insa i-au ramas 2 pete rosii pe gland si o crapatura pe preput care ustura si doare. I-a fost prescris lomexin, nu a functionat, apoi ceva preparat cu antiinflamator + antibiotic+ antimicotic dar nimic. Ieri a fost din nou la dermatolog care spune ca numai stie ce sa ii spuna, sa isi ia o crema emolianta naturala si sa astepte... frumos raspuns de la un medic. Sunt curioasa cum s-a rezolvat la tine, daca s-a rezolvat...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la bărbați - cauze, diagnostic, tratament
  •