puncte si pete mari pe ochiul drept

20-12-2010
balaban nelu
Nu este medic/terapeut
balaban nelu
cu respect pt domnii doctori, , buna ziua de vre0 6 luni am o problema la ochiul drept care se agraveaza pe zi ce trece si oftalmologul meu spune ca nu am nimic grav. prima data mi-a aparut un punct negru cat mucul de chibrit insotit de niste perisori care se misca tot timpul;am luat reteta cu vit+antioxdanti antibioticul si picaturi o luna de zile- pauza-si iar am repetat dar de geaba. in plus acum sa format ca o potcoava pe ochi tot de cul.neagra care la fel se misca odata cumiscarea ochiului.dar cand revine peste iris nu mai vad mare lucruva rog din suflet sa ma ajutati dac puteti cu un sfat va multumesc anticipat nelu balaban
2 comentarii
0
31-12-2010, ora 10:36
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua!S-ar parea ca este vorba despre miodezopsii; dar pentru diagnostic, ne intereseaza examenul vitrosului, al retinei, o ecografie oculara, un camp vizual;Aveti si alte afectiuni ???Diabet zaharat, HTA, ateromatoza( pentru ca ne putem gandi la o hemoragie vitreana sau o sechela dupa hemoragie vitreana), sinuzita( radiografie de sinusuri)????.Faceti aceste investigatii pentru a ne putea orienta catre un tratament; numai bine
0
02-08-2011, ora 18:18
Eyesdoctor
Identitate neconfirmată
Eyesdoctor
Buna ziua ! pt un raspuns adecvat as dori, daca se poate, sa adaugati cateva detalii legate de problema dvs( daca mai e de actualitate): ati consultat un medic oftalmolog ( acuitate vizuala, presiune intraoculara, curba tonometrica, camp vizual, gonioscopie, pahimetrie, examen fund de ochi, si eventual rezultatele examinarilor mai sus enumerate); analize de sange recente, daca suferiti de alte boli, antecedente familiale. Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.