punte musculara

17-01-2014
malita monica
Nu este medic/terapeut
malita monica
Buna am 35 de ani si am diabet 13 ani, in urma cu 1-2 luni am avut unele probleme cum ar fi:lipsa de aer, dureri in piept, aceste probleme sau accentuat am fost la Timis la cardiolog, mi-sa facut ekg, ecografie si test de ef pe care nu am putut sa il fac.Mi-sa prescris un tratam dar mi-sa recomandat si o coronografie.La 1 sapt dupa ce am inceput tratam starea mi-sa agravat si am facut coronografia si mi-sa pus diag de punte musculara la nivelul segm mediu al art desc anterioare cu pensare sistolica 50-60.%.Urmez tratam cu concor de 5 mg, crestor si aspirin cardio, eu sant subtensiune adica 9-6 si de cand iau tratam este 8-5, chiar 8-4 si iau doar 1/2 concor.As dori sa imi dati mai multe inform in legatura cu acest diagnostic.Exista posibilit unei interv sau doar tratam?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici