purici-capuse?

23-02-2016
carmen7
Nu este medic/terapeut
carmen7
Buna ziua, sunt in America si de 2 ani de zile am niste purici de la niste soareci care au fost in casa unde am locuit;sunt f mici ca niste puncte negre in forma de triunghi care sar pe pat de pe jos si se LIPESC f bine de piele !Se unesc unul cu altul si se baga sub piele si sug sange formand bube mari!Cand incerc sa le scot sangerez!Au intrat pina ce si in nas, fund si vagin!Deasemena sunt si pe cap ;m-am tuns la 0 de 2 ori si tot nu pot sa scap de ei!Am dat cu gaz peste tot, am dat cu spirt, otet, creme, uleiuri, si repellant-ul e singurul care amelioreaza doar pt 30 de min acesti purici, care ciupesc si ma si mananca dupaceea f tare!Am fost la doctor american, si mi-a dat invermectin pt o zi doar, a fost f bun, dar a zis ca aia a fost doza maxima si ca nu imi mai da mai mult.Asa ca tot la fel este nu au disparut!M-a trimis la dermatolog, acela mi-a dat o crema trio... antibiotica.nimic tot nu am scapat.Dupaceea dermatologul a zis sa ma duc la un doctor de boli infectioase-paraziti!dar nu gasesc nici un doctor care sa imi ia asigurarea mea medicala aici unde sunt!(pt boli infectioase)Asa ca am cumparat eu singura de pe internet doxicilina si amoxiclina(auzisem ca sunt bune pt asa ceva sa scap de purici?)si am luat doxicilina 3 pastile 200mg, la 8 ore si nimic!nu au incetat tot ma mananca de vie!Apoi am inceput dupa acele 3 pastile de doxicilina cu amoxicilina 500mg din 8 in 8 ore si nici asta nu face nimic acestor purici!!!Va implor exista cineva care ar putea sa ma ajute please?Pt ca doctorii americani cred ca ii mint, sunt asa de prosti incat degeaba ma duc la ei!Am pus in borcan 'punctele astea mici negrele-am aratat sa e duca la laborator!si tot nu stiu ce sunt!nu le-au putut definii ;au zis doar ca nu sunt mita!atat:(Toata ziua si noaptea numai incerc sa scot acesti purici lipiciosi de pe mine!Nu ma mai pot duce la servici!numai cu sprayul de repellant stau in mana (nu mai ambani sa cumpar sprayuri!)6 sprayuri la 2 sapt folosesc!In casa de unde am lat acesti purici ii vedeam si lipiti de faianta baii!+ in wc exact intre apa la suprafatza formau un cerc!le place la umezeala f mult!Please stie cineva un medicament sa ii omoare please?ca simt ca ma omoare de vie aici!ajutor!p.s.m-am mutat in 3 locuri diferite si ca un caine sunt!unde m-am mutat i-am adus cu mine !si spreiez cu insecticid tot apt-ul zilnic!!spal pe jos cu clor, imi arunc hainele la gunoi din 2 in 2 sapt altele noi!le spal cu clor si pe ele!si tot nimic!Aluat si fiul meu de 8 ani!el nu are asa de mult ca mine, dar se baga acesti purici si intre ochi acolo de unde ies lacrimile!
4 comentarii
0
23-02-2016, ora 15:31
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Puneti un tuci cu apa clocotita cu ardei rosu iute, sanatos, in mijlocul casei.
Nu le place mirosul. Fug.
0
23-02-2016, ora 16:13
carmen7
Nu este medic/terapeut
carmen7
unde fug?in spatziu?stiu sa deschida ei usa sa iasa afara?pe mine ma interesa cel mai mult cum sa scap de ei ca sunt pe mine !in cap in nas peste tot!nu ai citit ??
0
23-02-2016, ora 16:17
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu stiu, doamna. Incercati. In sensul ca scapati de ei. Se pare ca metoda e foarte eficienta.
0
23-02-2016, ora 18:32
carmen7
Nu este medic/terapeut
carmen7
ei sunt pe corp pe mine!nu am probleme cu puricii in casa!doar pe mine!ai citit articolul meu bine?sau nu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.