purtatoare antigen hepatita b

12-09-2007
marcelini
Nu este medic/terapeut
marcelini
Sunt insarcinata in 36 saptamani si si sunt purtatoare hepatita b, am aflat cu stupoare cd am avea sarciana 2 luni. Va rog din suflet dc poate sa ma ajute cineva cum as putea sa fac rost de fiole cu imonoglobuline anti hepatita b.stiu ca se gasesc in Germania dar nu pot sa le transport cu avionul.sunt disperata...si fara reteta nu vor sa-mi le dea nu este recunoscuta acolo... va rog din suflet orice informatie imi este de folos.
3 comentarii
0
12-09-2007, ora 00:00
DANACA
Identitate neconfirmată
DANACA
daca sunteti numai purtatoare de ce sunteti atat de alrmata.se fac niste analize adn viral, ag HBe, ac HBe, igG HBc, igM HBc, transaminaze.purtatorul nu primeste tratament
0
13-09-2007, ora 00:00
marcelini
Nu este medic/terapeut
marcelini
Danaca, eu stiu ca pt mine nu se poate face nimic in momentul de fata si mi-am facut analizele mi-a iesit Ag HBS pozitiv. dar pt bebe am nevoie nu pt mine... pt c la bebe se declaseaza boala dc nu se trateaza cu aceste fiole si vaccinul impotriva hepatitei b. deci in continuare va rog din suflet cine poate sa ma ajute sa ma contacteze -
0
07-09-2011, ora 10:04
MARIANA VIO
Nu este medic/terapeut
MARIANA VIO
buna ziua!Sunt insarcinata si mi-a iesit Antigen HBS 1365, 000U/ML si ANTI HCV- ABSENTI.Ce inseamna ?Si daca imi puteti spune ce ar trebui sa fac mai departe?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Studiu: terapia antivirală care elimină complet virusul hepatic B
  • Hepatita B, combătută de o nouă imunoterapie „extrem de eficientă”
  •