Puță umflată copil un an jumătate

19-01-2018
maria_suflețel
Nu este medic/terapeut
maria_suflețel
Bună ziua. Băiețelul meu de un an jumătate are de câteva zile putinica umflată. Îl curăț dimineața și seara cu betadina si ii dau pe vârf cu baneocin unguent. Dimineața pare că îi trece, dar până seara parcă este umflată iarăși la loc.
Aș vrea să știu dacă e bine să îl curăț pe timpul zilei cu vreun ceai, de mușețel sau alceva. Șervețelele umede nu prea ma conving. Dar nu știu dacă este bine să îl curăț cu ceai de vreun fel. Am auzit păreri și contra. Si aș dori să aflu și altă părere.
3 comentarii
0
19-01-2018, ora 10:53
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua
Cred ca cea mai buna atitudine este sa fie vazut baietelul de un medic chirurg, in perioada cand Dvs. sesizati acea umflare a penisului, si sa nu il mai tratati acasa cu ceva care nu ii rezolva situatia... Sanatate !
0
19-01-2018, ora 13:18
maria_suflețel
Nu este medic/terapeut
maria_suflețel
Medic chirurg? De ce?
E așa de grav?
0
22-01-2018, ora 08:50
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna dimineata
Nu este cazul sa va speriati ca va recomand specialitatea de chirurgie, dar consider ca este in masura sa va dea sfatul de care aveti nevoie sa rezolvati problema.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul