raceala a rinichilor??

22-06-2009
alexia2009_91
Nu este medic/terapeut
alexia2009_91
buna dimineata...as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati da niste sfaturi...am cam 3 zile de cand manifest dureri vaginale destul de intense dupa actul urinar.astazi, cand m-am trezit, am simtit alte dureri, insa ale rinichilor.in acest moment imi este destul de greu sa stau in picioare sau sa ma ridic, durerea manifestandu-se cu intensitate marita din partea rinichiului drept...problema in privinta medicamentelor este ca, de mica fiind o fire sensibila, organismul meu nu mai reactioneaza la unele medicamente, de fapt in ultima perioada doar la injectabil am reactionat.o alta problema ar consta in faptul ca nu am mai mult de o luna de cand am urmat tratament injectabil timp de 7 zile.si totusi, am o varsta frageda : aproape 18 ani.
2 comentarii
0
22-06-2009, ora 19:04
danabv
Nu este medic/terapeut
danabv
Alexia, ar trebui sa te vada un urolog bun. Numai medicul te poate ajuta in faza asta. Dupa stabilirea diagnosticului, care se face in urma unor analize specifice, medicul iti va recomanda un tratament, care poate eventual sa fie completat cu ceaiuri si alte produse naturiste. Dar pana nu este stabilit un diagnostic, nimeni nu te poate ajuta in mod eficient.
Numai bine si multa sanatate!
0
22-06-2009, ora 19:31
alexia2009_91
Nu este medic/terapeut
alexia2009_91
Multumesc mult, Dana!Astazi am fost la analize, si da, este o raceala destul de puternica si iau antibiotice, insa in doza marita...In acest moment ma simt mult mai bn si daca rezultatele isi mentin intensitatea, sunt sigura ca in cate va zile ma pun complet pe picioare..:D:D
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.