racita... testul de sarcina poate sa iasa negativ?

12-04-2011
vale93
Nu este medic/terapeut
vale93
buna..
daca esti racita testul de sarcina poate sa iasa negativ si tu sa fi totusi insarcinata?
10 comentarii
0
12-04-2011, ora 20:27
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu..Chiar daca esti racita testul de sarcina iese pozitiv daca esti insarcinata.
0
12-04-2011, ora 21:17
vale93
Nu este medic/terapeut
vale93
ok..multumesc mult:)
0
13-04-2011, ora 10:26
crisa26
Nu este medic/terapeut
crisa26
buna ziua.am si eu niste intrebari pt dvs.ma numesc cristina am 26 de ani.am un baietel de 6 ani.dar vreau sa raman din nou insarcinata.am luat postinoir la sf lui ianuarie si am avut ciclul cam dereglat.ultima data mi.a vanit pe 8 martie si ma tinut 7 zile.azi suntem in 13.mi.am facut teste de sarcina si nimik.ma doare burta ingrozitor.am fost la un control in februarie si mi.a zis k as avea un chist pe unul din ovare si pe uter.intrevarea mea este:daca as lua duphaston mi s.ar elimine acele chsturi si as putea ramane insarcinata?mentionez k si la prima sarcina am luat duphaston pt ca aveam chisturi pe ambele ovare si am ramas.il pot lua de azi?vad ca imi intarzie..s.ar putea sa fiu racita.dar ideea este ca nu mai am rabdare.va multumesc.
0
13-04-2011, ora 10:39
crisa26
Nu este medic/terapeut
crisa26
adaug ca am uterul retrovers.sa fie si asta o cauza?
0
16-04-2011, ora 09:20
vale93
Nu este medic/terapeut
vale93
buna :)
mai am o intrebare..:)
de o saptamana am unele dureri abdominale nu mari si dureri de sani la fel si aste sunt mici...iar sanii parca s-au marit un pic si mi frica de o sarcina..Am facut 2 teste de sarcina..unul marti si unu in dimineata asta si amandoua negative...Deci eu nu stiu ce sa cred..nu ar trebui sa depisteze sarcina daca am dureri?
va rog sa imi raspundeti..
0
24-04-2011, ora 15:48
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
@crisa26 :Nu poti lua Duphaston fara un control la ginecolog..chiar daca prima data ai luat acest medicment, totul a decurs normal, bine, ai avut o sarcina fara probleme, situatia de la o sarcina la alta la aceeasi persoana nu este identica, nu poti neglija medicul si sa faci singura ce ai mai facut odata.Nu uterul retrovers este cauza.Mergi la un control.
0
24-04-2011, ora 15:51
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
@vale93:Ti-a venit menstruatia ?Nu esti insarcinata..chiar cu dureri testul e pozitiv cand e sarcina.
0
28-09-2011, ora 10:47
Florea Luciana
Nu este medic/terapeut
Florea Luciana
Buna
Am si eu o intrebare
Daca mi-a intarziat menstruatia si am dureri de spate si de burta, am facut si un test de sarcina si mi-a aratat negativ e posibil sa fiu insrcinata sau ?sa mai astept si sa repet testul
0
28-09-2011, ora 10:52
Florea Luciana
Nu este medic/terapeut
Florea Luciana
Am uitat sa spun am stari de voma de oboseala simsibila la anumite mirosuri pofte de mancare
0
28-10-2021, ora 13:31
ElenaB12
Nu este medic/terapeut
ElenaB12
Bună ziua! Am și eu o întrebare, am făcut un test de sarcina și a ieșit pozitiv dar eu am un băiețel de 6 luni și l-am alăptat pana acum o luna jumate și nu am avut menstruație pe timpul alăptării și nu am simptomele sarcini
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Vitamina C previne răceala
  • MIT: Usturoiul previne și vindecă răceala
  • MIT: Dacă ieși afară cu părul ud răcești
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Răceală sau gripă?
  • Iată care este singurul supliment ce ar putea preveni răceala
  • Alergie sau răceală?
  • Care este singurul supliment de care ai nevoie pentru răceală?
  •