Radiofrecventa Craiova

03-01-2010
andreil
Nu este medic/terapeut
andreil
Buna ziua,

Stie cineva daca exista o clinica in Craiova care sa opereze rinita cronica hipertrofica cu radiofrecventa ? Daca nu in Craiova intr-un oras cat mai aproape ?

Multumesc,
Andrei
9 comentarii
0
03-01-2010, ora 16:38
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Sa stii ca operatia trebuie lasata pe ultimul plan!!Ai incercat cumva si alte tratamente pana sa te hotarasti pt operatie??Uite eu de exemplu, m-am vindecat de rinita cronica hipertrofica, urmand un tratament cu colargol.Si stiu ca sunt remedii homeopate care deasemeni trateaza astfel de rinite!
0
03-01-2010, ora 16:50
andreil
Nu este medic/terapeut
andreil
Nu sunt un fan al operatiilor :) dar am problema asta de mult timp fara sa stiu ca asta era, doctorul mi-a spus ca sunt cam de 3 ori mai mari cornetele, am mai fost si alt doctor si la fel mi-a recomandat sa le cauterizez. Din cate am inteles prin radiofrecventa este mai simplu si nu afecteaza decat partea cu probleme, la operatie clasica nu as recurge de exemplu, asa ca m-am gandit ca ar fi o solutie mai rapida pentru o problema care e destul de deranjanta. In general sunt pentru tratamente homeopatice, am mai luat sinupret mai demult dar nu sub indrumarea unui medic si probabil ca nu am facut tratamentul suficient de "consistent".
Am postat despre problemele si pe homeopatie.ro, astept sa mi se raspunda. Momentan ma documentez pentru a vedea care este cea mai buna solutie :).
0
03-01-2010, ora 19:32
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Sinupretul nu este un medicament homeopat!Remediile homeopate sunt in general sub forma de granule, iar pt aceasta rinita cred ca sunt vreo 2 remedii care se potrivesc.Spun cred, pt ca eu la ora actuala ma tratez homeopat pt o afectiune a stomacului si homeopatul care mi-a recomandat remediile, mi-a recomandat remedii si pt rinita, insa nu am inceput tratamentul.Dar eu sunt vindecata de anul trecut cu aceste picaturi despre care iti spuneam.
Cu picaturile Colargol ai incercat?
Eu am deschis in acest forum un topic, despre problema pe care am avut-o si de care m-am vindecat cu ajutorul Colargolului la indrumarea dlui.dr.Flueraru.Poti sa citesti la subiectul "catre dl.dr.fvaleriu" daca dai un click pe id-ul meu!
0
03-01-2010, ora 19:44
andreil
Nu este medic/terapeut
andreil
Greseala mea, am presupus ca daca e bazat pe plante este tratament homeopat :). Am vazut pe acest forum ceva de Colargol, o sa citesc discutia de pe forum pe care mi-ai recomandat-o. Pe langa rinita am si ceva la ureche, nu mai retin exact denumirea, oricum datorata rinitei din cauza neaerisirii urechii pe interior si o amigdalita cronica probabil din aceeasi cauza.
0
04-01-2010, ora 20:11
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Cu dl dr Flueraru ai luat legatura?Il gasesti aici pe forum sau la subiectul deschis de mine.Scrie-i despre problema ta si cu siguranta o sa te ajute!
0
04-01-2010, ora 20:19
andreil
Nu este medic/terapeut
andreil
Am luat, i-am explicat problema in detaliu si mi-a recomandat acelasi lucru, operatia cu radiofrecventa, dar inca nu am gasit o clinica mai aproape.
0
04-01-2010, ora 21:58
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Si nu vrei mai intai sa incerci ori cu homeopate ori cu Colargol, si mai apoi sa treci la operatie?Parerea mea este sa incerci, ca stii vb aia : incercarea moarte n-are!Iti pot recomanda eu un homeopat bun, care te poate ajuta on line.
0
04-01-2010, ora 22:16
andreil
Nu este medic/terapeut
andreil
Sigur, intotdeauna prefer un tratament natural, operatia probabil ca ar rezolva temporar problema si cauzele care au declansat-o ar ramane, dar m-am gandit sa recurg la aceasta solutie momentan pentru nu ma odihnesc bine noaptea si organismul meu a devenit destul de epuizat de aceste probleme. Doresc si o consultatie cu un medic homeopat, am mai cerut ajutorul unuia dar nu am primit inca raspuns, daca poti sa ma ajuti in aceasta privinta accept bucuros.
0
04-01-2010, ora 23:31
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Eu cunosc un homeopat bun, il poti gasi pe forumul acesta, are id-ul scarface sau la el pe forum.Am sa iti las adresa forumului intr-un mesaj privat, pt ca nu am voie sa il fac public.Sa stii ca nici eu nu puteam dormi noaptea, aveam tot timpul nasul infundat si devenisem dependenta de spray-urile nasale, pt ca era singura modalitate ca sa pot respira, insa de cand am facut tratamentul cu Colargol m-am vindecat si respir normal.
Eu am folosit picaturile Colargol vreo 2 luni zilnic, cu toate ca dr-ul mi-a zis doar 10 zile.In primele zile ai impresia ca nu prea isi fac efectul, dar apoi incep sa se vada rezultatele, cel putin asa a fost la mine. :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.